Egy napfényes teraszon nagyon jól mutat a leander, de csak akkor, ha tudod mit kell vele csinálni, hogy gyönyörű virágai legyenek. Elmondom, én hogyan csinálom.

A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol!

Bandi bá

67 éves kertész, gazdálkodó, Érden lakik. Gyümölcsöse és egy csodaszép udvara van. Konyha,- és fűszerkertjére különösen büszke. Nős, három gyermeke és két unokája van.

Ezekre lesz szükséged

Leander, öntözőkanna, káliumos műtrágya, virágföld, metszőolló

Teleltetés

A szép virágok a teleltetéssel kezdődnek. A leander virágzását ugyanis a megfelelő téli pihenő garantálja. Hűvös, párás, sötét hely kell neki, havonta egyszer ne feledd megöntözni.

Gyökérápolás

Amikor tavasszal kiviszed a teraszra, húzd ki a cserépből a gyökerét. Ha teljesen beteríti a cserepet, akkor egy metszőollóval vágj le belőle annyit, hogy 3-4 cm vastagságban friss földet tudj tenni a gyökér és a cserép belső fala közé. A gyökér megkurtítása azért is fontos, hogy a növény a virágokra koncentráljon.

Öntözés, öntözés és öntözés

A leander imádja a sok vizet, ezért a nyári időszakban a tápanyag és a folyadék rendszeres utánpótlása a legfontosabb. A magas kálium tartalmú műtrágyát hálálja meg leginkább. Én májusban naponta műtrágyázom, a nyári hónapokban pedig csak kéthetente, így a legszebb virágok kifejlesztéséhez is lesz elegendő tápanyag a növényben.

Metszés

Metszésről ne feledkezz el, mert fontos! Ezzel formáljuk a bokrot és mindenképpen kell a sok-sok virághoz. A legjobb augusztus végén visszavágni a leandereinket. Én általában szeptember végén viszem be a garázsunkba teleltetni a leandereinket.

Ha tetszett a cikkünk és szeretnél még ilyeneket olvasni, kérjük lájkold a BudaPestKörnyéke.hu oldalt a Facebookon. Klikk ide!