Képünkön az látszik, hogy a Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Nonprofit Zrt. dolgozói kidobott karácsonyfákat pakolnak hulladékgyűjtő teherautóba Kőbányán, a Sibrik Miklós utca és Harmat utca sarkán 2019. január 7-én.

A fákat a kukák mellé, vagy a több mint 250 kijelölt gyűjtőhely egyikére lehet kitenni úgy, hogy azok ne akadályozzák a gyalogosokat, a gépkocsi forgalmat és az úttesten parkolást sem.

A Budapesten begyűjtött fenyőfákat összeaprítják, majd a Fővárosi Hulladékhasznosító Mű kazánjaiba viszik. A fenyő a magas gyantatartalom miatt kitűnő tüzelőanyag, amelyből elégetéssel több tízezer budapesti háztartás számára biztosítanak fűtési gőzt és villamos áramot.

A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol!

Az FKF Nonprofit Zrt. munkavégzésével kapcsolatos információk, valamint a kijelölt gyűjtőhelyek listája kerületi bontásban megtalálható a társaság honlapján, az egyes településeken pedig a helyi önkormányzat weblapján lehet a fenyőfák begyűjtéséről érdeklődni.

Ezért kell leszedni a karácsonyfát

Sokan ragaszkodnak a nagy műgonddal feldíszített, szépséges karácsonyfához, ami egy kicsit még ott tartja a szeretetteljes decemberi hangulatot a lakásban, ezért akár az új évben is hetekig ott állhat a fenyő a szobában.

Pedig a hagyomány szerint vízkeresztkor, vagyis január 6-án le kell bontani a fát, és a díszeket visszadobozolni egy újabb évre.

Ennek oka, hogy vízkeresztkor kezdetét veszi a farsangi időszak, amikor a meghittség helyébe a vidámság lép. A karácsonyfát tehát nemcsak azért kell leszedni, hogy ne lepjék el tűlevelek a szőnyeget: a babona szerint el kell engedni az óévet, és ünnepelni az újat, hogy ne hagyjon el a szerencse.

Kiemelt kép: MTI