Újabb részletek derültek ki a budapesti kannibálról. A beteghordozóként dolgozó férfi, nemcsak munkahelye patológiájáról lopott emberi szívet, hanem a temetőben is kiásta az elhunytakat, majd magával vitte a földi maradványokat. Saját bevallása szerint emberi szívet evett. A férfit napokkal ezelőtt fogták el a 2. kerületben
Emberi testrészeket tárolt
Amint arról beszámoltunk, a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Életvédelmi Osztálya egy lakossági bejelentés után csapott le a Budai Irgalmasrendi Kórház beteghordójára június 17-én. A bejelentő szerint a férfi otthonában emberi testrészeket tárolt. Mint kiderült, a gyanú sajnos megalapozott volt: a férfi valóságos horrorgyűjteményt halmozott fel. A lakásában preparált emberi arc, arcbőr, bőröndben tárolt csontok, egy komplett alsó lábszár, agy, kézfej, valamint koponyák és egy befőttesüvegből szív is előkerült. Utóbbiból evett is nyersen. A BudapestKörnyéke.hu hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 700 ezernél is többen követik a portáljainkat, köszönjük, hogy most te is minket olvasol!
Kutatásra ajánlotta be a testét
S. Zsolt halála esetére a saját testéről is rendelkezett. Az erről szóló, kézzel aláírt nyilatkozatot büszkén osztotta meg az egyik közösségi oldalán még évekkel ezelőtt. „A Semmelweis Egyetem Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet, illetve a Semmelweis Egyetem Humánmorfológiai és Fejlődésbiológiai Intézet részére oktatási és tudományos kutatási célokra halálom után ingyenesen felajánlom” – áll a dokumentumban. A célja ezzel a tudomány fejlődésének támogatása, az oktatás, illetve a tudományos kutatás. „Tudomásul veszem és elfogadom, hogy a testemet az Intézetek az oktatás és kutatás sajátosságaiból adódóan 2-3 évnél hosszabb ideig is megtarthatják. (…) Nem tartok igényt arra, hogy az Intézetek a hamvasztás utáni szórás helyéről és időpontjáról hozzátartozóimat értesítsék” – írta a férfi.
S. Zsolt elfogása
A Farkasréti temetőben kutakodott
S. Zsolt igazi betegesen rajong a patológiáért és az állatokat is szeretett boncolni. A Blikk úgy tudja, a fővárosban lévő Farkasréti temetőből ásott ki – legalábbis az állítása szerint – emberi maradványokat. Úgy értesültünk, tárolt belőlük a munkahelyi öltözőszekrényében és az édesanyja településén is bizonyos darabokat.
Házi őrizetbe helyezték
A Budai Irgalmasrendi Kórházból azóta azonnal elbocsátott beteghordót jelenleg bűnügyi felügyelet alá helyezték, így az édesanyja házát csak nyomkövetővel a lábán, engedéllyel hagyhatja el. A hatóságok gőzerővel vizsgálják, hogy az intézményben töltött ideje alatt hozzáférhetett-e újabb testrészekhez. Emberi test tiltott felhasználásával gyanúsítják, ám a letartóztatását nem rendelték el. A BudapestKörnyéke.hu hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 700 ezernél is többen követik a portáljainkat, köszönjük, hogy most te is minket olvasol!
Kiemelt kép: illusztráció
