Hétfő reggel, hosszú, gyógyíthatatlan betegség után meghalt Forgács Gábor. A 76 éves színész halálhírét lánya tudatta. A humorista évek óta rákkal küzdött, több műtéten és kezelésen esett át. A betegséggel megbékélt és míg tudott, megtanult vele együtt élni. Erről több interjúban is beszélt. Halála után pályatársai emlékeznek rá.
Egy hete beszéltek
Straub Dezső egy hete beszélt utoljára Forgács Gáborral telefonon. “Akkor nagy szerencsém volt, mert ugyanolyan volt, mint lenni szokott. Ugyanúgy beszélgettünk és hülyéskedtünk, mint mindig. Két nevetés között teljesen tárgyilagosan mondta, hogy bent van egy kórházban, éppen javítgatják” – idézte fel a Blikknek Forgács Gábor szavait barátja. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket.
Hospice házban volt
Straub Dezső azt mondta, hogy akkor “nem gondoltam volna, hogy ekkora a baj. Szóba is hoztam, hogy a szilveszteri műsor miatt keresem. Akkor mondta Gábor, hogy Dezső egy hospice házban vagyok már egy hete, tudod mit jelent ez? Nagyon ledöbbentem”.
Három hete találkoztak
Megkönnyezte Forgács Gábor halálhírét Beregi Péter. A két színész barátsága kivételes és különleges volt, legutóbb három héttel ezelőtt találkoztak. Beregi akkor már érezte, hogy nagy a baj.
A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Beregi Péter elsírta magát
“Amikor megtudtam, hogy Gábor ma elment, azt hittem elájulok. Bevallom, sírtam is egy fél órát, annyira lesújtott a hír. Nagyjából három hete találkoztunk, akkor már láttam, hogy nagyon rossz a helyzet. Búcsúzóul megcsókoltam és csak reméltem, hogy nem ez lesz az utolsó alkalom. Sajnos az volt” – mondta a színész.
Pályafutása
Forgács Gábornak nyolcéves korától a jódlizás volt a hobbija, ennek kapcsán kollégái beszélték rá, hogy induljon az 1972-es Ki mit tud?-on. A Magyar Televízió vetélkedőjében egy jódliszámmal tűnt fel. Ettől kezdve előadóművész lett, sorra jöttek a fellépések. Koós János hatására kezdte el humorral fűszerezni előadásait, akivel három évig dolgozott együtt. 1975–1977 között a Békés Megyei Jókai Színházban szerepelt, kezdetben segédszínészként.
Kabarékban láthattuk
1977–1993 között a Vidám Színpad, majd öt évig a Mikroszkóp Színpad tagja volt. Aztán ismét szabadúszóként szórakoztatott. Elsősorban vígjátékokban lépett fel, a Magyar Televízióban és az RTL Klubon főként kabarékban és szórakoztató műsorokban látható. De a hangja hallható animációs rajzfilmekben, sorozatokban és filmekben is. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket.
Kiemelt kép: