Site icon BudaPestkörnyéke.hu

Egy innovatív technológia: a vonalkódolvasás

Nem is olyan régen még a boltokban, üzletekben türelmesen ki kellett várnunk, amíg a a kasszában bepötyögik a termékek adatait a pénztárgépbe. Manapság azonban erre már nincs időnk. Sietnünk kell a dolgunkra és nem tudjuk kivárni az adatok kézzel történő felvitelét.

Ezt a problémát az áruházak is felismerték. Éppen ezért olyan változtatások eszközöltek, melyek által felgyorsíthatóvá vált az adatok felvitele a számítógépes rendszerekbe, s ezáltal maga a vásárlás is.

Bevezették a címkézést, aminek az a lényege, hogy a termékeket úgynevezett etikettcímkékkel látják el. Ezeken feltüntetik a legfontosabb termékadatokat, illetve egy vonalkódot is. Így az adatfelvitelhez csak egy, többek között dunasp.hu oldalán is kapható vonalkódolvasó kell, amivel lényegében másodpercek alatt megoldható ez a művelet.

Mit érdemes tudni a vonalkódolvasásról? Most erről fogunk egy kicsit átfogóbban is beszélni, érdemes lesz végigolvasni a cikkünket!

Mi az a vonalkód?

Ha nagyon egyszerűen akarnánk megfogalmazni, akkor azt mondhatnánk, hogy a vonalkód nem más, mint egy speciális grafikus megjelölés. Tartalmaz minden fontos adatot, információt az adott tárgyról, árucikkről – vagy adott esetben küldeményről -, amire rákerül etikett címke formájában. 

A vonalkódot azonnal fel lehet ismerni, ugyanis feltűnő módon fekete-fehér csíkokból áll a motívum, az alatt pedig jellemzően egy hosszú számsort látunk. Ha be szeretnénk olvasni a kódot, és fel szeretnénk vinni a számítógépes rendszerbe az adatokat, akkor azt egy vonalkódolvasó segítségével tehetjük meg.

Hogyan történik az adatok beolvasása?

A vonalkódolvasó készüléket nagyon egyszerűen tudjuk használni, hiszen csak annyit kell tennünk, hogy a fejrészét a vonalkódra irányítjuk, majd megnyomunk rajta egy gombot. Amennyiben a gép sikeresen érzékeli az adatokat, akkor arról hangjelzést ad. Ez mutatja, hogy az adatfelvitel megtörtént.

Milyen típusú vonalkódolvasók vannak?

Ezek a nagyszerű, egyszerűen és kényelmesen használható eszközök többféle kivitelben készülnek. Ennek függvényében más és más típusú vonalkódok beolvasására képesek, illetve az alkalmazásuk is különböző lehet.

Ezek tekintetében többféle csoportosítás is létezik. Vannak például 1D és 2D vonalkódolvasók, de vannak vezetékes és vezeték nélküli típusok is. Sőt rendelkezésünkre állnak az asztalra helyezhető, a pultba építhető és a fix telepítésű modellek is.

Bízunk benne, hogy az írásunkkal sikerült mélyebb betekintést engedni a vonalkódolvasás technológiájába, amit ma már nagyon széles körben előszeretettel alkalmaznak. Ez egy rendkívül praktikus eljárás, aminek köszönhetően hihetetlenül gyorssá válhat a vásárlás.

Ahhoz, hogy egy ilyen rendszer kiépítésre kerüljön csak a megfelelő típusú vonalkódolvasóra, és persze elegendő mennyiségű etikettcímkére van szükség.

Ez a cikk szponzorált tartalom, megrendelő a dunasp.hu oldalt működtető cég. Az auditált mérések szerint havonta átlagosan 12 millió alkalommal kattintják olvasóink a Like Company Kft hírportáljait. A támogatott cikkek sokáig címlapon vannak, így a partnereink reklámjait tényleg nagyon sokan látják, ezért hatásosak.

Exit mobile version