Site icon BudaPestkörnyéke.hu

Ezekre a hibákra nem érvényesíthető a garancia mobilgarázs esetén

Minden építkezés magában foglalja a hiba lehetőségének kockázatát, ami azt jelenti, hogy a garanciális feltételekkel is tisztában kell lenni a munka megrendelése előtt. Ez a könnyűszerkezetes mobilgarázsok esetében is igaz.

Ideális esetben az építtető vállal garanciát a munkájára, ahogy a MobilGarázsBolt.hu is megteszi ezt például minden egyedi mobilgarázs telepítésénél. Természetesen minden vállalkozás más és más feltételek mellett biztosítja ezt az opciót, de nagyon fontos, hogy a megfelelő információk birtokában legyünk.

Ebben a cikkben a mobilgarázsok garanciális lehetőségeiről lesz szó és arról, hogy vannak nekünk is “kötelezettségeink”, amiket meg kell tennünk, hiszen egy ilyen projektben két szereplő is van.

Kisebb sérülések és vázszerkezeti hibák

Fontos tisztában lenni azzal, hogy sok esetben a költséghatékonyabb megoldás a szállításra is értendő, ami azt jelenti, hogy van esély a kisebb felületi sérülésekre. Ez persze az építmény élettartamára nézve nem jelent kockázatot, de általában ez nem tartozik a garanciális problémák közé.

Érdemes erre felkészülni és gondolni arra is, hogy a telepítés befejeződésével kezeljük le a felületeket fedőfestékkel, hogy a későbbi korrózió lehetőségét kizárjuk. Ez persze nem minden esetben szükséges, főleg ha horganyzott vázszerkezettel készült az épület, de kisebb karcolások és sérülések esetén nagyon lényeges feladat. Ezzel nagymértékben növelhetjük a mobilgarázs élettartamát is.

Védőfólia és fémforgácsok

A telepítés után kifejezetten nagy jelentősége van, hogy a védőfólia minél előbb el legyen távolítva az építményről, mert ez idővel károsíthatja a festékréteget, ami így szintén nem garanciális hiba.

Az eltávolításnak pedig vannak olyan íratlan szabályai, amit szem előtt kell tartani. Az időjárási viszonyokhoz mindenképpen igazodni kell, így a nyári melegben a lehető leghamarabb le kell venni ezt a fóliát, hogy ne “süljön” rá a felületekre. Télen pedig arra kell figyelni, hogy a minimális hőmérséklet 5 Celsius fok, amikor a fólia ragasztója nincs olyan dermedt állapotban és eltávolítható a védőfólia.

A gyártás során a lemezborításon maradt fémforgácsok okozhatnak később rozsdafoltokat, ami időben észlelve könnyedén eltávolítható. Ezek a forgácsok az esetek nagy részében csak akkor vehetők észre, ha már megjelenik a rozsda, de ha időben gondoskodunk a tisztításról, akkor megelőzhetőek a kellemetlen rozsdafoltok a falak színes lemezborításán, melyeket a korrodált fémforgácsok hagyhatnak maguk után.

Az épület rögzítése és az időjárási viszonyok

Minden építő csak abban az esetben vállal garanciát a rögzítésre, ha maga végzi el a műveletet. Ehhez pedig az is hozzátartozik, hogy az előkészített betonalap valóban vízszintes és nem volt szükség magasságkorrekcióra a telepítés során.

A szélsőséges időjárás minden épületet megvisel, különösen igaz ez a téli hóesésre. Könnyűszerkezetes építmények esetében a 10 cm-t meghaladó tartós hóréteg már károsíthatja a szerkezetet. Éppen ezért érdemes zártszelvényekkel erősített vagy teljesen zártszelvényes vázszerkezetet választani. Fontos azonban, hogy tartósan soha ne hagyjuk a havat a könnyűszerkezetes épületek tetején – erre mindig ügyeljünk.

Mindezek tudatában érdemes gondolni a garanciára, mert jellemzően ezek az esetek nem az építtető felelősségi körei közé tartoznak.


Ez a cikk szponzorált tartalom, megrendelő a mobilgarazsbolt.hu oldalt működtető cég.

Exit mobile version