Site icon BudaPestkörnyéke.hu

„Fel kell vállalni, amikor végig kell menni a kórházi folyosón, minden csővel” – 5 év alatt kilenceszer műtötték meg a rákbeteg Cserhalmi Györgyöt

Őszintén vallott rákbetegségéről a Telex videó sorozatában, Cserhalmi György. A műsor vendége volt a Nemzet Színészének kezelőorvosa is, aki azt mondta, hogy egy rákos betegen azért sem segít a sajnálkozás, fontos, hogy a családtagok és a barátok partnerek legyenek a kezelések alatt. Cserhalmi Györgyöt 5 év alatt kilencszer műtötték, azt mondta, a betegséggel az orvosok küzdöttek, ő csak ragaszkodott az élethez. 

A “rák vőlegénye lett”

Vater papilla tumor – ez az a betegséggel, amellyel 9 évvel ezelőtt szembe kellett néznie Cserhalmi Györgynek. A daganat a patkóbél, az epevezeték és a hasnyálmirigy-vezeték találkozási pontjában megtelepedett ritka tumor, melyet sokan összekevernek a hasnyálmirigy-daganattal, de ahhoz valójában nincs köze. A Kossuth-díjas színész szerint a legelső az, hogy be kell vallani, hogy „ez van”, nem kell eldugni, eltitkolni – ennek ellenére soha nem jutott az eszébe, hogy beteg, hanem barátkozott ezzel a dologgal, hogy ezt úgy hívják, hogy rák, hogy ő „a rák vőlegénye” lett.  A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket.

“Fel kell vállalni”

Ezután azt érezte, hogy az ember megismeri, megtanulja magát, szembe kellett néznie már a tükörképével is, amely neki hiúsági kérdés volt. “Fel kell vállalni, amikor végig kell menni a kórházi folyosón, minden csővel, aztán ha sikerült a 30 méter, következő nap majd jön a 60” – mondta a műsorban a színművész. Cserhalmi György szerint a rákbetegség idején az is nagy ajándék,  ha elmondják például azt, hogy hány kemoterápiát fog kapni, és milyen jó érzés kijönni az utolsóról.

Ki kellett beszélnie a betegséget 

A Kossuth-díjas színésznek nincs betegségtudata, de ő jó beteg, és amit mondott neki az orvosa, azt maradéktalanul betartotta. Pszichológushoz nem akart menni, mert az egész családja pszichológus, és sokszor azt érzi, hogy a családi találkozáson is analizálják, de végül elment, miután mutattak neki egy gyönyörű pszichológust. Az orvosa is azt tanácsolta, hogy “ezt ki kell beszélnie magából. És öt év alatt kilenc műtét, az sok volt” – mondta a Telex videójában Cserhalmi György. 

A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!

Egy évig ápolta feleségét

A Nemzet Színésze úgy gondolja, hogy a nők jobb betegek, mint a férfiak. Sőt, amikor a feleségéről megtudta, hogy rákos, „engem kellett felmosni, ő meg ott ült, és mondta, hogy Gyuri, ne csináld már.” A felesége 2016-ban halt meg, Cserhalmi egy évig ápolta a gyógyíthatatlan betegségben szenvedő asszonyt. 

Meggyógyul vagy nem? 

A beszélgetésen szintén részt vett dr. Lohinszky Júlia klinikai onkológus, Cserhalmi kezelőorvosa. Amikor felmerült kérdésként, hogy ebből a betegségből hány százalékban lehet felépülni, arra az orvos azt mondta, hogy ő nem szeret százalékokról beszélni, „mert aki benne van ebben a betegségben, ő saját maga számára száz százalék: vagy meggyógyul, vagy nem.”

Fatalista módon élt

A Nemzet Színésze elmondta, hogy szerinte nagy marhaság rákenni az életre a rákot, ő például pontosan tudja, hogy mi mindent köszönhet magának, mi mindent követett el: ivott, dohányzott, éjszakába járt, marháskodott, „fatalista módon” élt. De az orvos szerint ennek nem hibáztatásként kell megjelennie, hanem szembenézésként: mit nem vett észre, mivel nem foglalkozott, mire nem figyelt, hogy hiányzik az életéből.

Ragaszkodott az élethez 

Volt olyan orvos, akinél Cserhalmi azt látta, hogy fásultan csinálja a dolgot, mert harminc éve ugyanazt csinálja, akkor ugyanazt érezte, mint egy-egy kollégájánál, aki egy-egy fáradtabb napon rutinból hozza le az előadást. Ilyenkor pedig elment a kedve az orvostól, de ő attól még ugyanúgy élni akart, és a kezelőorvosával pedig kifejezetten jó volt a kapcsolata. Cserhalmi György azt mondta, hogy ő nem küzdött a betegséggel, azok az orvosok voltak. Ő csak ragaszkodott az életéhez.  A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket.

Kiemelt kép:

Exit mobile version