Site icon BudaPestkörnyéke.hu

Nem volt még ilyen hőség, két fővárosi melegrekord is megdőlt

Az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján azt írta: mostanáig a július 30-ai legalacsonyabb minimumhőmérsékleti rekord 23,9 fok volt, amelyet 1994-ben regisztráltak Budapesten, a II. kerületben. Most hétfőn a „leghidegebb” órában is 24,7 fokot mértek Lágymányoson, így ez lett az új napi budapesti rekord.

A július 31-ei legalacsonyabb minimumhőmérsékleti rekord 24 fok volt, amit 1921-ben a Gellérthegyen mértek. Most kedden szintén Lágymányoson csak 24,4 fokig csökkent a levegő hőmérséklete, így ez lett az új rekord.

Szerdára az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat. Szerdán a hőmérséklet délután 28 és 34 fok között alakul. Késő estére 21 és 27 fok közé hűl le a levegő. A jelenlegi előrejelzés szerint a hét további részében is folytatódik a kánikula.

A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!

Több ásványvíz fogy a melegben

A nagy meleg jelentősen megnöveli az alkoholmentes italok iránti keresletet, ekkor az ásványvíz fogyasztása akár duplájára, a gyümölcsleveké és üdítőitaloké pedig másfélszeresére is emelkedik a napi átlaghoz képest – közölte a Magyar Ásványvíz, Gyümölcslé és Üdítőital Szövetség titkára.

Bikfalvi Istvánné elmondta, hogy 2017-ben az ásványvíz fogyasztása Magyarországon fejenként 125 liter volt átlagosan, míg a különböző gyümölcslé tartalmú gyümölcslevek fogyasztása személyenként 26,6 litert, az ízesített víz és szénsavas üdítőital fogyasztása 77,4 litert tett ki.

Hozzátette, az alkoholmentes italok fogyasztása 12,5 százalékkal nőtt tavaly 2016-hoz képest. Ezen belül az ásványvíz fogyasztás 3,5 százalékkal, a különböző gyümölcslé tartalmú gyümölcsleveké 5 százalékkal, az ízesített víz és szénsavas üdítőitaloké pedig 16 százalékkal emelkedett.

A szövetség titkára kiemelte, hogy az alkoholmentes italok piacán – az elmúlt évek mintegy 30 százalékos visszaesése után -, 2014-ben lassú növekedés indult meg, amely 2015-ben, 2016-ban és 2017-ben is folytatódott. A trendforduló okát a szövetség a fogyasztásnak a korábbi évekre való visszarendeződésében látja.

Forrás MTI, Kiemelt kép: MTI/Czeglédi Zsolt

Exit mobile version