A Magyar Közlönyben jelent meg egy rendelet, amely tizenhét budapesti agglomerációhoz tartozó Pest megyei település iskolafejlesztési programját nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű üggyé nyilvánította.
Kiemelt jelentőségű ügy lett
A Budapesti agglomerációhoz tartozó Pest megyei településeken működő köznevelési intézmények infrastrukturális fejlesztéseivel összefüggő közigazgatási hatósági ügyeket nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségűvé nyilvánította a kormány. A BudaPestkörnyeke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.
Könnyebb lesz az építés
Az iskolák mellett a hozzájuk kapcsolódó utak és közművek is a rendelet hatálya alá esnek, így ezek építése is könnyebb lesz a kivitelezőknek az Orbán Viktor miniszterelnök által jegyzett rendelet mellékletében felsorolt 17 településnek.
Hirdetés
A mai naptól hatályos
A rendelet péntektől hatályos, rendelkezéseit pedig a folyamatban lévő közigazgatási hatósági ügyekben is alkalmazni kell.
A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Nyomtatott változatban először 1907-ben jelent meg a Budapest és Környéke újság. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Iskolafejlesztés az agglomerációban
- Nagykovácsi (új 8 tantermes iskola)
- Veresegyház (új 24 osztályos iskola)
- Gyömrő (új 16 tantermes iskola)
- Inárcs (új 8 tantermes iskola)
- Dunaharaszti (új 24 osztályos iskola)
- Szigethalom (új 16 osztályos iskola)
- Kistarcsa (új 16 osztályos iskola)
- Csömör (új 16 osztályos iskola)
- Diósd (új 8 tantermes iskola)
- Dunavarsány (új 8 osztályos iskola)
- Délegyháza (új 8 osztályos iskola)
- Kismaros (új 16 tantermes iskola)
- Sződ (új 8 tantermes iskola)
- Vácduka (új 8 tantermes iskola)
- Őrbottyán (új 24 osztályos iskola)
- Tahitótfalu (új 8 tantermes iskola)
Nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházás
Nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházásnak minősülnek a következő beruházások: európai uniós támogatásból megvalósítandó, központi költségvetési támogatásból megvalósítandó, egyedi kormánydöntéssel megítélt támogatásból megvalósítandó, vagy például a legalább 90 millió forint teljes költségigényű és legalább 15 új munkahely megteremtését biztosító.
Nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű ügy
A nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházásokkal összefüggő, kormányrendeletben meghatározott közigazgatási hatósági ügyeket nevezik nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű ügynek, vagy rövidebben kiemelt jelentőségű ügynek.
Szeptemberben is volt rá példa
Pár hete a Dagály fürdőnél egy 13. kerületi lakóház- és sportcsarnoképítést nyilvánított a kormány nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű üggyé. Ez az eljárás viszont a kerületi önkormányzat szerint semmibe veszi a városfejlesztési, illeszkedési szempontokat és a környéken élők érdekeit.
Túl nagy épület
A rendelettel több ponton felülírták a 13. Kerület Építési Szabályzatát, aminek következtében a korábbinál jóval nagyobb épületet lehet építeni a területen. Az eljárás a városfejlesztési, illeszkedési szempontokat és a környéken élők érdekeit veszi semmibe az önkormányzat álláspontja szerint.
Kiszolgálja a befektetőket
A kerület szerint a döntés teljesen szakmaiatlan, ami semmibe vette a Kerületi Építési Szabályzat előírásait, a városfejlesztési, illeszkedési szempontokat. A kormány rendeletével kiszolgálja a befektetők érdekeit, a profit maximalizálását a környék lakosaival szemben. A BudaPestkörnyeke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.
Kiemelt kép: illusztráció – Forrás: BPK