Site icon BudaPestkörnyéke.hu

Politikai túlélés vagy őszinte beszéd? A nemrég még DK-s sződligeti polgármester, Juhász Béla megvédte a Tisza Párt polgármesterek fizetését befagyasztó javaslatát

Az ex-DK-s országgyűlési képviselőjelölt, sződligeti polgármestere, Juhász Béla a közösségi oldalán üdvözölte az önkormányzati vezetők bérének befagyasztását. Szerinte ez azért is lesz jó, mert így is spórolhatnak az önkormányzatok. Nagy kérdés, hogy a polgármester kiállása a fizetések befagyasztása mellett tényleg őszinte beszéd, vagy a politikai túlélőjáték része.

Nem várt támogató a láthatáron

Nem várt helyről érkezett határozott és hangos támogatás a Tisza Párt polgármesterek fizetésének befagyasztásáról szóló tervéhez. Miközben az ország polgármestereinek egy része felháborodott a javaslaton, Juhász Béla Róbert sződligeti településvezető a közösségi oldalán kifejezetten “előremutatónak” nevezte a polgármesteri illetmények tervezett befagyasztását és a sokat vitatott költségtérítések eltörlését. A BudapestKörnyéke.hu hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 700 ezernél is többen követik a portáljainkat, köszönjük, hogy most te is minket olvasol!

Szolgálat vagy gyarapodás?

A sződligeti polgármester azt írta a lakosoknak, hogy „a közhivatal viselése elsősorban szolgálat, nem pedig a személyes gyarapodás eszköze.” Juhász Béla szerint a fizetések megvágása és befagyasztása közvetlen és kézzelfogható megtakarítást jelent a falunak, amit – legyen bármilyen csekély összegről is szó – végre hasznos helyi célokra és faluszépítésre lehet fordítani a jövőben.

DK-s múltból a Tisza felé?

A történet pikantériáját a polgármester politikai múltja adja. Juhász Béla Róbert ugyan papíron függetlenként vezeti Sződligetet, ám a legutóbbi, áprilisi országgyűlési választáson még a Gyurcsány Ferenc-féle Demokratikus Koalíció (DK) hivatalos színeiben és támogatásával indult el képviselőjelöltként a Vác központú választókerületben. A Tisza Párt kiütéses győzelme után a Kontroll szerint beszédes, hogy a politikus most hirtelen Magyar Péterék egyik legfőbb javaslatát tapsolja meg nyilvánosan.

Miért pont most jött a spórolás?

A sződligeti és a váci választók körében a bejegyzés azonnal vitákat és kérdéseket szült. Sokan felteszik a jogos kérdést: ha Juhász Béla valóban ennyire elkötelezett a spórolás és a puritán állam mellett, és ennyire hisz abban, hogy a polgármesteri fizetés csökkentése a falu javát szolgálja, akkor az elmúlt években miért vette a vezetői jövedelmét? Miért kellett megvárni a Tisza Párt térnyerését és a várható törvényi kényszert ahhoz, hogy felfedezze a „közösségi szolidaritást”?

Valódi támogatás vagy helyezkedés?

A sződligeti eset tökéletes példája annak a helyezkedési hullámnak, ami a választások után elindult a hazai önkormányzatokban. Mivel a Tisza Párt lett a meghatározó politiaki erő, a korábban DK-s vagy egyéb baloldali háttérrel rendelkező polgármesterek egy része most igyekszik látványos gesztusokkal közeledni Magyar Péterékhez a politikai túlélés érdekében.

A TÖOSZ szerint ez populizmus

Miközben a sződligeti polgármester ünnepelteti a bérek befagyasztását, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) szerint a költségtérítések eltörlése és a bérek befagyasztása miatt a polgármesterek saját zsebből fogják fizetni a hivatali útjaikat, ami elriasztja a tehetséges szakembereket a közszférától.

Gőzerővel a Dunakanyarban

A sződligeti nagyközségben a politikai csatározások ellenére a munka a polgármester ígérete szerint változatlan lendülettel folytatódik. Juhász Béla nyomatékosította, hogy a csökkentett, befagyasztott fizetés mellett is ugyanolyan alázattal és gőzerővel fog dolgozni a településért, mint eddig. A BudapestKörnyéke.hu hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 700 ezernél is többen követik a portáljainkat, köszönjük, hogy most te is minket olvasol!

Kiemelt kép: Juhász Béla, Sződliget polgármstere – A fotó illusztráció, Adobe AI mesterséges intelligencia felhasználásával készült.

Exit mobile version