Site icon BudaPestkörnyéke.hu

Tanulni télen? Akár most is el lehet kezdeni egy tanfolyamot!

Megszoktuk már, hogy az iskola szeptemberben kezdődik. De nem így a felnőttképzésben: valójában itt folyamatosan indulnak a tanfolyamok! Ezért, aki szeretne egy új szakmát szerezni, akár decemberben is elkezdhet tanulni. Lássuk is a lehetőségeket!

Ami iránt nagy a kereslet…

Az országban számos képzőintézmény működik, közülük is kiemelkedik a hatvani székhelyű oktat60.hu, amely pedagógiai képzéseket is hirdet. A nők körében jelenleg ezek a kurzusok a legnépszerűbbek: dajka és pedagógiai munkatárs végzettség is szerezhető, ez utóbbi esetében választhatunk is, hogy pedagógiai vagy gyógypedagógiai asszisztensi bizonyítványt szereznénk-e.

Az oktatás területén biztosított az elhelyezkedés, jelenleg is nagyon keresik a segítő szakembereket, akik a pedagógusokat tudják támogatni a munkavégzésben. A kisgyermekekkel való foglalkozás pedig igazán testhez álló feladat a nők esetében.

A pedagógiai képzésekre nagy is a túljelentkezés: ezért is indulnak még télen is tanfolyamok. Az ország minden területéről lehet jelentkezni, hiszen maga az oktatás online zajlik – az elméleti órákon nem kell személyesen megjelenni, otthonról is tudunk tanulni.

A gyakorlatot azonban nem ússzuk meg: akár dajkának, akár pedagógiai, akár gyógypedagógiai asszisztensnek jelentkezünk, mindenképpen kell keresni egy fogadóhelyet, ahol a 40, illetve 80 órás gyakorlati képzésen részt vehetünk.

Mi történik a gyakorlati képzés során?

A nevelés–oktatás területén dolgozók mindig személyes kapcsolatban állnak a rájuk bízott csemetékkel – és bár fontos az elméleti tudás is, a gyakorlat során lehet szerezni tapasztalatot. A bölcsődékben vagy óvodákban közelről látni fogjuk, hogyan zajlik egy átlagos nap, milyen feladatai vannak a nevelőknek.

Közelebb kerülhetünk a gyermekek világához, megismerhetjük a szükségleteiket, igényeiket. Ugyanakkor a szülőkkel is kapcsolatban kerülhetünk – gyakorolhatjuk a velük való kommunikációt is.

A pedagógiai képzésen részt vevőknek elsősorban azt kell megtanulniuk, milyen rutinfeladatokat vehetnek át az óvónőktől, tanítóktól, bölcsis nevelőktől. Lesznek adminisztratív teendők is, de a gyermekfelügyelet ellátását is sok esetben ránk bízzák majd.

A gyakorlaton minden szituációban kipróbálhatjuk magunkat, és a végén kiderül, valóban nekünk való-e a szakma. Különösen nehéz lehet néha a gyógypedagógiai asszisztensek dolga, hiszen ők sérült gyermekekkel foglalkoznak: kellő empátiával és türelemmel kell rendelkezni ahhoz, hogy ezen a téren sikeresek legyünk.

Hogyan zajlik a vizsga?

A jelenlegi szabályok szerint a tanfolyamok végén a felnőttképző intézmények egy tanúsítványt állítanak ki a tanulók számára. Ezzel azonban még nem vállalhatunk munkát – előbb államilag elismert bizonyítványt kell szereznünk.

Az oktat60.hu munkatársai is segítenek abban, hogy bejelentkezzünk egy akkreditált vizsgaközpontba. Itt többféle teszt vár ránk, gyakorlati része is lesz a vizsgának. Ha sikeresen megoldottuk a feladatokat: megkapjuk a kék bizonyítványt!


Ez a cikk szponzorált tartalom, megrendelő a oktat60.hu oldalt működtető cég.

Exit mobile version