A János kórház sürgősségi osztályán dolgozott az a doktornő, akit a gyanú szerint azzal vádolnak, hogy egy betegét átsegítette a túlvilágra. A 32 éves doktornőt a kórház feljelentette, előzetesen őrizetbe vették, majd letartóztatták. Az orvos több budapesti kórházban dolgozott, többek közt az Uzsoki Utcai Kórházban is. 

Élete végéig börtönben maradhat 

Május közepén gyilkolhatta meg páciensét a Szent János Kórház egyik orvosa. Dr. A. A.-t lecsukták, minősített emberölésért pedig akár az élete végéig is rácsok mögött maradhat. A 32 éves nő a tragédia idején a sürgősségi osztályon látott el feladatot, ahol egy beteget átsegíthetett a halálba. Hogy ezt az elhunyt személy, vagy esetleg az egyik hozzátartozója kérésére tette, egyelőre nem tudni.  A BudapestKörnyéke.hu hírportál legfrissebb fővárosi és agglomerációs híreit ide kattintva éred el!

Meghosszabbították a letartóztatását 

“A védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberöléssel gyanúsított nő letartóztatása eredetileg június 15-ig volt elrendelve, amit – a szökés, elrejtőzés, a bizonyítékok esetleges megsemmisítése, az eljárás menetének befolyásolása, illetve a bűnismétlés veszélye miatt – szeptember közepéig meghosszabbítottak neki – közölte a Blikkel Szabó József, a Fővárosi Törvényszék szóvivője.

Megszólalt a kórház 

Az Észak-budai Szent János Centrumkórház közölte: “az emberi élet elleni bűncselekmény gyanúja kapcsán Intézményük azonnal megtette a nyomozó hatóság irányába a feljelentést, valamint a szükséges munkajogi és orvosszakmai intézkedéseket. Kórházunk a jogszerű működés, a betegbiztonság és a betegek jogainak maradéktalan érvényesülése mellett elkötelezett. Ennek megfelelően minden olyan esetben, amikor működésével összefüggésben jogsértés gyanúja merül fel, az Intézmény haladéktalanul megteszi a szükséges jogi intézkedéseket, és teljes körűen együttműködik az eljáró hatóságokkal”. Ez is érdekelhet: 11 év fegyházat kapott a gyöngyösi ápolónő, aki morfinos infúzióval akarta megölni az anyját

A férje is orvosként dolgozik 

Az emberöléssel vádolt doktornő férje is orvos, ő egy másik kórházban dolgozik. A házaspár Budán él, a doktornő szlovák állampolgár, szír származású apja egyébként jelenleg is Szlovákiában él. A férfi az üggyel kapcsolatban nem tudott konkrétumot, a lányáról pedig csak annyit mondott, hogy a munkájával mindenki meg van elégedve, szeretik, tisztelik és becsülik. “Alapvetően altatóorvosként dolgozik és Portugáliában, angol nyelven szakvizsgázott korábban. Érthetetlen a családja számára, hogy mi történhetett”. A BudapestKörnyéke.hu hírportál legfrissebb fővárosi és agglomerációs híreit ide kattintva éred el!

Kiemelt kép: Kútvölgyi Tömb, itt működik a János kórház sürgősségi osztálya – Forrás: BudaPestkörnyeke.hu