Duna rejtett kincseit tárta fel videójában egy kis csapat a Csepel-szigeten, Tököl – Halásztelek – Érd térségében. Azt is megmutatják miért és hogyan jönnek létre a folyóban a veszélyes örvények.
Elsősorban a hódok megfigyelése és bemutatása volt a célunk, így bepillantást nyerhetünk a XIX. század közepén kipusztult, majd 1996-tól fokozatosan visszatelepített eurázsiai hódok életébe.
Útjuk során háborús és hidegháborús létesítményekkel, a második világháborúban lezuhant repülőgép maradványaival, úszó vízimalom alkatrészeivel, Magyarország egyik első gépesített vízművével és további értékes leletekkel, valamint az ártéri erdő élővilágával, kárókatonákkal, gémekkel, kétéltűekkel, puhatestű, növény és gombafajokkal, és természetesen hódokkal találkoztak.
A videót alább lehet elindítani:
A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Kapcsolódó cikkek:
- Szenzációs drónvideó Csepelről, így néz ki a déli városrész madártávlatból
- Hogyan került egy elektromos autó 1977-ben a csepeli agglomerációba? Itt a válasz a titokra!
- Látványos drónvideó készült a rekordalacsony vízállású Dunáról
Öt látványos fotó a Dunáról – fővárosi hidak, ahogy még nem láttad őket
Kiemelt kép: Illusztráció/Youtube