A kormány egyelőre nem utalta át azt a pénzt, amit a Budapesttel közös fenntartásban üzemelő színházaknak kellene.
Hiányzik a pénz
A 2024-ig érvényben lévő kontraktus alapján bizonyos összeget a kormánynak kellene biztosítani egyes színházak működése érdekében. Azokról az létesítményekről van szó, amelyeket a főváros és a kormány közösen vállalta, hogy fenntartja. A BudaPestkörnyéke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.
2020-ban jött létre a megállapodás
A szóban forgó megállapodás még 2020-ban köttetett. Vannak persze olyan színházak is, amelyeket kizárólag a főváros tart fenn. A közös tulajdonú színházak esetében a tulajdonos Budapest, ám a működéshez szükséges finanszírozásról a kormánynak kell gondoskodnia.
Ezekről a színházakról van szó
A megállapodás vonatkozik a Madách Színházra, az Újszínházra és a József Attila Színházra is. Jelenleg az Újszínház kapcsán merültek fel súlyos gondok. Ha nem történik változás, február végére nem marad pénz a számláján, mondta el Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes egy háttérbeszélgetés során.
A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Nem csak az Újszínház nem kapta meg a pénzt
A kormány még egyetlen olyan színház számára sem utalt, amely közös fenntartású, állítja a főpolgármester-helyettes. Ez azért nagy gond az Újszínház esetében, mert így hamarosan nem fognak tudni sem járulékot, sem béreket fizetni. Február végére már mínusz 20 millió forint lesz az egyenlegük.
Ezek is érdekelhetnek!
- Több jegytípust is megszüntethet a BKK, még drágább lehet majd a reptéri buszon utazni
- Beszáll a fegyverkezési versenybe Magyarország? Lázár János szavaiból erre lehet következtetni…
- Egy budapesti pizzéria elől lopták el a pizzafutár autóját, addig kötötték el, amíg bement a megrendelt ételért
Budapest nem segíthet
A megállapodásban le van szögezve, hogy a főváros még ilyen esetben sem segítheti ki anyagilag az érintett színházat. Még van remény, hogy a következő napokban megérkezik a hiányzó támogatás. A többi színház a tartalékaiból oldja meg a működését.
Jegyek egyelőre még márciusi előadásokra is kaphatók
Egyelőre úgy tűnik, mindenki reménykedik. A jegy.hu felületén ugyanis nem csak februári, hanem márciusi előadások is szerepelnek, amelyeket az Újszínházban rendeznek meg a tervek szerint. Egészen március utolsó napjáig vannak meghirdetve előadások.
Februárra már szinte minden jegy elfogyott
A februári előadások túlnyomó többségére szinte már nem lehet jegyet kapni. Teltházas lesz a “Se itt, se ott” minden előadása, csakúgy, mint a “Minden egér szereti a sajtot” és “A kőszívű ember fiai” című darab is. Csak a holnap esti “Bizánc” című előadásra van jegy ebben a hónapban.
Márciusra is van már teltházas előadás
A hónap elején megrendezésre kerülő darabok közül is vannak már olyanok, amire nincs jegy. Nagyon népszerű “A palacsintás király” és “A kőszívű ember fiai” is. Sőt, még a március végére kiírt “Császármorzsa” valamint a “Zserbótangó” előadásokra sem lehet már belépőt vásárolni.
Amit az Újszínházról tudni kell
Az Újszínház főigazgatója jelenleg Dörner György. Őt 2021-ben nevezte ki öt évre Kásler Miklós, aki akkor emberierőforrás-miniszter volt. A színházat 2012-ig Új Színházként emlegették, abban az évben nevezték át Újszínházra. A BudaPestkörnyéke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.
Kiemelt kép: Dörner György igazgató az Újszínház nézőterén – Forrás: MTI/Kollányi Péter