Az emberek többsége jobban bízik a robotokban, mint a feletteseiben; az Oracle és a Future Workplace legújabb felmérésből kiderül az is, hogy a mesterséges intelligencia használata egyre elterjedtebbé válik. Észre sem vesszük és mi is használjuk itt ezeket az eszközöket itt az agglomerációban.

A tanulmányból kiderül, hogy a számítógépek mesterséges intelligenciája megváltoztatta az emberek viszonyulását a technológiák használatához a munkahelyeken, és átformálja a vállalatok működését.

Hozzátesszük: az agglomerációban élők életét is jelentősen befolyásolják a számítógépek. Gondoljunk csak az útvonaltervező szoftverekre például a Waze-re, az élelmiszerellátás mögött álló óriási logisztikai háttért működtető számítógépes rendszerekre, forgalomirányításra, vagy egyszerűen csak a mobiltelefonunkra, amely mindig tudja hol vagyunk.

A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol!

A férfiak jobban kedvelik a robotokat

A nemzetközi felmérés kimutatta, hogy a munkavállalók többsége optimista a mesterséges intelligencia használatát illetően, és hálás azért, amiért robot munkatársakkal dolgozhat. A válaszadók közel negyede állította, hogy a mesterséges intelligenciával való munka örömteli és szerethető. A tanulmányból az is kiderül, hogy a férfiak sokkal pozitívabban tekintenek a mesterséges intelligenciára, mint a nők.

Az emberek többsége jobban bízik egy robotban, mint a főnökében

Az adatok szerint az emberek 64 százaléka jobban bízik egy robotban, vagyis számítógépben mint a felettesében, és a megkérdezettek felénél előfordult már, hogy inkább egy számítógéphez fordult tanácsért a főnöke helyett.

Az emberek 82 százaléka szerint a számítógépek és a robotok képesek jobban elvégezni dolgokat, mint a menedzserek. Arra a kérdésre, hogy pontosan miben jobbak a robotok, a felmérésben megkérdezettek az elfogulatlan adatok biztosítását, a határidők betartását, a problémamegoldást és a költségtervezést említették.

Arra a kérdésre, hogy miben jobbak a vezetők, a felmérésben résztvevő munkavállalók az alábbi három fő területet említették: érzelmeik megértését, a személyes segítő, fejlesztő tevékenységet, a coachingot, és a munkahelyi kultúra kialakítását, vagyis az emberi dolgokat említették.

A kutatásban 8370 munkavállalót, menedzsert és HR-vezetőt kérdeztek meg 10 különböző országban.

MTI/BPK- KIemelt kép: illusztráció