Hétfő este, Magyar Péter és kormányának néhány tagja tárlatvezetést tartott a Karmelitában, Rogán Antal egykori minisztériumában és a Belügyminisztérium Szentháromság téri épületében. Az épületről készült videót cikkünk végén tudod megnézni. 

100 milliárdos luxusingatlan

Magyar Péter még hétfő este tett ígéretet arra, hogy a Karmelita után Rogán Antal és Pintér Sándor minisztériumát is bemutatja. „Íme Pintér Sándor eltitkolt 100 milliárdos luxusminisztériuma. Annak a miniszternek az épületéről beszélünk, aki alatt tönkretették a kórházainkat, gyermekvédelmi intézményeinket és megalázták a tanárainkat. A kórházaink, valamint a szociális és gyermekvédelmi intézményeink tragikus állapotát mindenki ismeri, most nézzétek meg, hogy milyen körülmények között tengették napjaikat a róluk döntő politikusok” – mondta tárlatvezető videójában a miniszterelnök. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket.

Orbán Viktor idézet az falon

“A bejáratban jobb oldalt az olvasható a falon, hogy maga az épület I. Ferenc József uralkodása alatt épült, vele szemben pedig az, hogy Orbán Viktor miniszterelnöksége alatt újjáépült. Ugye szerénység elvtársak, ha valamit szeretünk magunkban az a szerénység” – mondta Magyar Péter. 

 

 

Közpénzből épült újjá 

“Újjáépítették, de a ti pénzeteken, és ti nem vagytok oda fölírva, ezt csak úgy mondom”. Magyar Péter szerint az adófizetők százmilliárdjaiból „ilyen csodálatos épületeket – hellyel-közzel – építenek és nem voltak rá büszkék”. Utólag azt tudja mondani, hogy „ha az ember bűnbe esik, akkor legalább élvezze”. 

Szolgálati közlemény: Az erősebb napokon olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, HVG vagy a Blikk. A Budapest Környékét minden felületen eléred. A szomszédaid, a vevőid és az ügyfeleid is minket olvasnak. Köszönjük, hogy te is itt vagy! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!

Duna-parti épület 

Ez a felújított egykori Pénzügyminisztérium épülete, közvetlenül a Mátyás-templom mellett áll. A minisztérium korábban az 5. kerületben, a József Attila utcában működött, de 2025-ben hivatalosan is átköltözött a Várnegyedbe. Tavaly szeptemberben 50,7 milliárd forintért megvásárolta egy a Mini-Dubaj projekt befektetője a magyar államtól, a Duna-parti Széchenyi téren található épületegyüttest, amelyet addig a Belügyminisztérium használt.  Az ingatlanra tavaly szeptember 15-e és 17-e között lehetett licitálni. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket.

A Belügyminisztérium Szentháromság téri luxusépülete

Kiemelt kép: