Egy rabot szállító rendőrautó és egy taxi balesetezett szerda hajnalban, miután a járőrautó tisztázatlan körülmények közt teljes erővel csapódott a másik jármű oldalába Budapesten, a Szent István körúton. Három embert vittek kórházba. 

Oszlopnak csapódott a taxi

A rendőrautó a Margit híd irányából érkezett, így csapódott bele a Pannónia utca felől jövő taxiba, amely megpördült, és még egy terelőoszlopot is letarolt. A rendőrség jelenleg is vizsgálja az eset körülményeit. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket.

Rendőrautó és taxi ütközött 

A becsapódás erejét jól mutatja, hogy a rendőrautó elejéből több elem is leszakadt. „A tűzoltók jöttek áramtalanítani a rendőrautót. Egész sok mentő érkezett, később már rengeteg rendőrautó volt a helyszínen, a villamossínen közlekedett mindenki” – mesélte egy szemtanú, egy másik taxis a TV2 Tényeknek. 

A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Nyomtatott változatban először 1907-ben jelent meg a Budapest és Környéke újság. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!

Hárman sérültek meg 

A balesetben két rendőr és a szállított rab is megsérült, mindhármukat kórházba szállították. „A Markó utcai mentőállomás két mentőegysége érkezett a helyszínre. Egy nő a mellkasát fájlalta. Két férfi ugyan sértetlennek tűnt, de vizsgálat céljából mindhármukat traumatológiai osztályra szállítottuk” – mondta Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket.

A TV2 riportja a balesetről

Kiemelt kép: helyszíni felvétel – Forrás: TV2