Három ember is megsérült a szombati Budaörsi Airshow-n, amikor egy LED-fal borult rájuk, emiatt a rendőrség eljárást indított gondatlan veszélyeztetés miatt. A baleset körülményeiről a szervezők nem adtak tájékoztatást.
Felborult LED-fal
A szél felborított egy LED-falat, amely három emberre is ráborult. Egy nő, egy férfi és egy gyerek is megsérült. Mindannyiukat kórházba szállították a mentők. A rendőrség eljárást indított. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket.
Eljárást indított a rendőrség
„A BRFK 11. Kerületi Rendőrkapitányság rendőrei adatot gyűjtöttek és szemlét tartottak. Az esettel összefüggésben a kerületi kapitányságon foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétség gyanúja miatt indult eljárás. Gyanúsított kihallgatás válaszadásunkig nem történt.”
Airshow-t tartottak
“Idén is különleges programmal készülünk a repülés szerelmesei számára a hetedik Budaörsi Airshow-n, június 21-én. Régi és új repülőgépekkel, izgalmas légi- és földi bemutatókkal, egész napos sétarepülési lehetőséggel, harcászati kiállításokkal várjuk az érdeklődőket a Budaörsi Repülőtéren 10.00 – 19.00 óra között az ingyenesen látogatható rendezvényen” – így hirdette magát az idén 7. alkalommal megtartott rendezvény.
A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Nyomtatott változatban először 1907-ben jelent meg a Budapest és Környéke újság. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Botrány a koncerten
Tavaly augusztus 24-én, a Budaörsi Repülőtéren megrendezett Boris Brejcha koncert után komoly botrány tört ki, miután a résztvevők a katasztrofális szervezésre panaszkodtak. Több órás sorban állás, több eladott parkolójegy, mint ahány férőhely volt, 2000 forintos palackozott víz, 15 ezer emberre pedig maroknyi bárpultos várta a szórakozni vágyókat. A tragikus helyzetet a tűzoltók akadályozták meg, aki slagokat húztak be, és abból itatták az embereket.
Slagokból itatták az embereket
A közösségi oldalakat is ellepték a panaszok. A bulizni vágyók azt írták, másfél órát kellett sorban állnia a tűző napon a bejutáshoz, majd újabb hosszú sorban állás következett, mire vizet tudtak vásárolni. Egy fél literes vizet 2 ezer forintért adtak, amiért órákig kellett sorban állni. Emiatt többen rosszul lettek a tömegben. A beszámolók szerint sokan próbáltak segítséget kérni, végül a helyszínre kivezérelt mentők és tűzoltók nyittattak slagokat, hogy azokból adjanak inni. A koncertre érkezők a pultoknál zajló kiszolgálásra is panaszkodtak, más a biztonsági szolgálattal kapcsolatban fogalmazott meg kritikát. Sokan végül a koncert vége előtt hazamentek. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket.
Kiemelt kép: