A magyar labdarúgó-válogatott 1-1-es döntetlent játszott szombaton a német csapattal a Nemzetek Ligája A divíziójának harmadik fordulójában, a Puskás Arénában.

A magyar gól

6. perc: Fiola futott el egy indítással a jobb oldalon, remekül centerezett Sallaihoz, akinek közeli fejesét Neuer éppen az érkező Nagy Zsolt elé ütötte, a Puskás Akadémia szélsője pedig átvette a labdát és nyolc méterről a léc alá bombázott (1-0).

A német gól

9. perc: a középen mélységből beinduló Hofmann kiváló indítást kapott, át tudta venni a labdát a kapujából kimozduló Gulácsi mellett, majd senkitől sem zavartatva bal belsővel az üres kapuba gurított 11 méterről (1-1).

A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol!

Jó helyen a csoportban

A magyarok ezzel a döntetlennel megőrizték második helyüket a csoportban, melynek másik szombati mérkőzésén az Európa-bajnok olaszok 0-0-ra végeztek az Eb-ezüstérmes angolok vendégeként. A BudaPestkörnyeke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.

Szép szám

A magyar válogatottban Lang Ádám 50. alkalommal lépett pályára a nemzeti tizenegyben. A meccsen egyébként a németek mezőnyfölényben játszottak, de a magyaroknak több helyzete volt.

Bravúrral védett a német kapus

A német Manuel Neuer kapus hárítja Gazdag Dániel lövését a második félidőben a labdarúgó Nemzetek Ligája 3. fordulójában játszott Magyarország – Németország mérkőzésen a budapesti Puskás Arénában 2022. június 11-én. MTI/Kovács Tamás

A végén a magyarok védték a döntetlent

A lefújás előtti percekben már csak a vendégek erőltették a támadásokat, a magyarok a védekezésre rendezkedtek be, és a szurkolók támogatásától kísérve végül megőrizték a döntetlent.

A hírhedt magyar drukkerek, a fekete sereg

Nézők a labdarúgó Nemzetek Ligája 3. fordulójában játszott Magyarország – Németország mérkőzésen a budapesti Puskás Arénában 2022. június 11-én. MTI/Illyés Tibor

Még egy döntetlen

A csoport másik mérkőzésén Anglia 0-0-ás döntetlent játszott a minket Cesenában 2-1-re legyőző Olaszoszág ellen.

Ismét Anglia

Marco Rossi együttese kedden a sereghajtó Anglia vendége lesz Wolverhamptonban akik ellen a magyar válogatott 1-0-ra nyert Budapesten.

Címlapfotó: MTI/Kovács Tamás