Fizetés nélkül futott el egy négycsillagos budai hotel étterméből Balla Péter, a Demokratikus Koalíció korábbi egri választókerületi elnöke és országgyűlési képviselőjelöltje. A volt politikust a felszolgáló kergette végig az utcán, a kiérkező rendőrök pedig iratok és pénz hiányában azonnal előállították.

Az utcán teperték le 

Megdöbbentő jelenetek tanúi lehettek a járókelők az egyik elegáns budai utcafronton, amikor az éttermi személyzet az utcán ért utol és tepert le egy fizetés nélkül elrohanó vendéget. Mint utóbb kiderült, a nem mindennapi incidens főszereplője Balla Péter, a DK volt egri elnöke. A BudapestKörnyéke.hu hírportál legfrissebb fővárosi és agglomerációs híreit ide kattintva éred el!

Négy órán át fogyasztott, majd idegen névre hivatkozott

A rendelkezésre álló adatok szerint a volt politikus délután 4 óra körül ült be a négycsillagos budai hotel éttermébe, ahol este fél 8-ig folyamatosan fogyasztott. Amikor a felszolgálók jelezték, hogy ideje lenne rendezni a számlát, Balla különös indoklással próbálkozott: egy idegen nevet mondott be a személyzetnek, azt állítva, hogy egy harmadik fél vendégeként tartózkodik a helyszínen, és a számlát is ő állja.

50 ezer forintos számlát hagyott 

Amíg a felszolgálók megpróbálták ellenőrizni a bemondott név valóságtartalmát, a volt politikus kihasználta a pillanatnyi figyelmetlenséget, felpattant, és elszaladt. Maga mögött egy több mint 50 000 forintos kifizetetlen számlát hagyott.


Érdemes tudnod

A BudapestKörnyéke.hu hírportált százezrek olvassák. Olyan oldalakkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Index vagy a Blikk. A Facebookon már 248 ezres a követőtáborunk. A hirdetőink tudják, hogy helyben hirdetni a leghatékonyabb. Nálunk gyorsan elérik a főváros és az agglomeráció 3 milliós lakosságát. Több ezren választották már a Budapest Környéke Partnerprogramban a fizetett cikkeket, az árainkat ide kattintva éred el. Pörgesd fel te is a bizniszed, klikk ide!


 

Őrizetbe vették 

A trükk azonban nem vált be. Az étterem egyik éber munkatársa azonnal az elrohanó politikus nyomába eredt. A rövid, ám annál látványosabb utcai hajsza végén a dolgozónak sikerült utolérnie és a nyílt utcán lefognia Ballát, akit a rendőrség kiérkezéséig a helyszínen maradásra kényszerített. A volt politikusnál sem személyazonosító iratok, sem készpénz nem volt, a helyszínre érkező rendőrök igazoltatás hiányában előállították, majd 72 órára őrizetbe vették. Az eset kapcsán tisztázásra vár az is, hogy miért ült be egy vendéglátóhelyre úgy, hogy sem pénz, sem pedig irat nem volt nála a fogyasztás fedezésére. Az érintett vendéglátóhely büntetőfeljelentést tesz az eset miatt, illetve polgári peres út keretében követeli majd vissza a fennmaradó pénzösszeget. A BudapestKörnyéke.hu hírportál legfrissebb fővárosi és agglomerációs híreit ide kattintva éred el!

Kiemelt kép: Balla Péter – Forrás: a fotó Adobe mesterséges intelligencia segítségével készült