Az előző idényben csoportkörös Ferencváros továbbjutott a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójából, miután a múlt szerdán házigazdaként 2-0-ra megnyert első mérkőzést követően kedden 1-0-ra kapott ki a cseh Slavia Praha otthonában.

Nyomasztó prágai fölény

A hazaiak szinte végig fölényben futballoztak, de csak egy gólt tudtak szerezni: a 36. percben Lukas Masopust volt eredményes. Az FTC-nek a bosnyák Eldar Civic kiállítása miatt a 84. perctől emberhátrányban kellett állnia a Slavia rohamait.

Így alakult a meccs

A visszavágót az első meccsen aratott 2-0-s sikerrel várták a zöld-fehérek, és a játék javarészt az ő térfelükön zajlott. A BudaPestkörnyeke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.

A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol!

A magyaroknak is volt helyzete

Az első félóra legnagyobb lehetősége mégis a ferencvárosi Nguen Tokmac előtt adódott kontrából. A cseh kapus bravúrral, lábbal védte a hosszú sarok felé tartó lövését.

7 méterről tisztán passzolhatott a magyar kapuba

A prágaiak egy szélső megindulás utáni jó centerezésből megszerezték a vezetést, egyben a szépítést a párharcban.

Egykapuzott a Slavia

A 2. félidőben változatlan elánnal támadott a Slavia, többször a kapuja elé szorítva a magyar bajnokot, amely Civic öt percen belül kapott két sárga lapja miatt emberhátrányban futballozott a hajrában.

A magyar kapus bravúrjai kellettek a továbbjutáshoz

Dibusz kapuját azonban újabb lövéssel már nem tudták bevenni, így a Ferencváros jutott tovább a BL-selejtező utolsó körébe.

Ez volt a Fradi összeállítása

Dibusz – Wingo, Blazic, S. Mmaee (Kovacevic, a szünetben), Civic – Laidouni – Botka (Zsubkov, 77.), Nguen (R. Mmaee, 67.), Haratyin, Zachariassen (Somália, 71.), – Uzuni

Őket kaphatja a Fradi

A magyar bajnokcsapatra a román CFR Cluj vagy a svájci Young Boys vár a BL-ben. Ha nyerni a Fradi, akkor a csoportkörbe kerülne, a vereség esetén az Európa-liga főtábláján folytathatják szereplésüket.

A svájciak az esélyesek

Az első mérkőzésen Kolozsváron 1-1 lett az eredmény, és az első félidő végén a Young Boys hazai pályán 3-1-re vezet. Valószínűleg az FTC a svájciakkal mérkőzik majd meg.