Szöveges üzenetben kért segítséget a 112-n egy hallássérült nő, mivel a párja bántalmazta őt. Takács Dávid, a Miskolci Hívásfogadó Központ munkatársa volt aznap szolgálatban, és azonnal érezte, az üzenet nem tréfa.
SMS érkezett
Egy rövid SMS érkezett március 16-án este a 112-es segélyhívóra. Az üzenetben ennyi állt: „Hallássérült vagyok a párom megverte nekem”. A BudaPestkörnyeke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.
Aki nem tud telefonálni
„Nem ritka, hogy valaki SMS-ben kér segítséget, általában a hallássérültek, vagy akik nem tudnak telefonálni, mert a bántalmazó hallótávolságra van tőlük” – magyarázza Takács Dávid.
Hirdetés
Azonnal válaszolt
„De néha vannak olyanok is, akik csak szórakoznak. Ha üzenetet kapunk, megnézzük, érkezett-e az adott számról már korábban hívás. Most is így jártam el, ekkor derült ki, hogy a kolléganő korábban már fogadott egy hívást erről a számról, azonban akkor nem szóltak bele. Azonnal válaszoltam az üzenetre, és megkérdeztem az SMS küldőjét, bajban van-e.”
A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Nyomtatott változatban először 1907-ben jelent meg a Budapest és Környéke újság. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Nehezítő körülmények
„Ilyenkor nehezíti a kommunikációt, hogy a kérdésünkre nem mindig kapunk választ, vagy ha igen, csak jóval később. Ekkor a kapott információkból kell eldönteni, valóban segítségre van-e szüksége az üzenet küldőjének. Ennél az esetnél is eltelt jó pár perc, mire megérkezett a válasz. A kérdésre, hogy bajban van-e, azt írta, igen, és elküldte a címét.”
Megnyugtatta
„Felvettem a kapcsolatot a rendőrséggel és a mentőszolgálattal, és elmondtam nekik az esetet. Hosszú percekig nem érkezett válasz a bejelentőtől, ezért nem tudtam, milyen állapotban lehet, tudja-e olvasni az üzeneteket. Úgy éreztem, meg kell nyugtatnom, ezért megírtam neki, hogy a segítség úton van.”
Takács Dávid azonnal próbált segíteni

Szörnyű bántalmazás
„Ekkor újabb üzenet érkezett a bajba jutott asszonytól, melyben azt írta, hogy a párja elnyomta rajta a cigarettacsikket, többször megütötte a lábát, és fel akarja őt gyújtani. Ezért értesítettem a tűzoltókat is.”
Nem jött több üzenet
” Ezt követően már több üzenet nem érkezett. Később a hatóságok visszajelzéséből megtudtam, hogy az asszony valóban sérüléseket szenvedett, de a segítség időben érkezett, ellátták, majd kórházba szállították.” A BudaPestkörnyeke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.
Kiemelt kép: Illusztráció