Óriási felháborodást váltott ki annak a bírónak a döntése, aki engedélyezte, hogy a lúgos orvosként elhíresült B. Krisztián feltételesen szabadlábra kerüljön. Ő az a férfi, aki volt szerelmére rátámadt a nő otthonába, majd megkötözte és a nemi szervét lúggal öntötte le. B. Krisztián ekkor a Budai Irgalmasrendi Kórház igazgatója volt. A férfi egyébként Mikola István, volt fideszes egészségügyi miniszter unokaöccse. A Fővárosi Törvényszék most egy közleményben magyarázkodik, hogy miért is engednék szabadon a kegyetlen orvost. Nagy kérdés, hogy a bíró miért akarja kiengedni a börtönből a kegyetlen férfit? Ez biztosan nem ássa alá az igazságszolgáltatásba vetett társadalmi bizalmat?
11 évre ítélték el
A napokban derült ki, hogy az illetékes büntetés-végrehajtási bíró kiengedné a börtönből a lúgos orvosként elhíresült B. Krisztiánt. A kegyetlen férfi Renner Erikát 2013. március 12-én támadta meg óbudai otthonában, akivel a támadás előtt néhány hónappal szakított. A gyermekorvos B. Krisztián, aki akkor a Budai Irgalmasrendi Kórház igazgatója volt, megkötözte a nőt, elkábította, majd maró lúgot locsolt a nemi szervére és annak környékére. A férfit egy elhúzódó büntetőeljárást követően csak öt évvel később, 2018-ban ítélték el: jogerősen 11 év börtönbüntetést kapott, továbbá örökre eltiltották a hivatásától. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 254 ezernél is többen követnek minket.
Nem jogerős
“Saját jogi-szakmai meggyőződése és saját belátása szerint döntött a bíró a lúgos orvos ügyében – írta a 24.hu-nak eljuttatott közleményében a Fővárosi Törvényszék, amely hangsúlyozza, a lúgos orvos feltételes szabadságra bocsátásának ügyében született döntés nem jogerős. “Én, a sértett, az áldozat, szeretnék egy védelmi határozatot kapni, amiben leírják, mit kell tennem, kihez fordulhatok, ha meglátom a közelemben. Az a problémám, hogy még csak nem is kaptam semmiféle tájékoztatást hivatalosan a döntésről. A rendszertől elvárom, hogy ezeket teljesítsék. Ha megöl, kinek szólhatok?” – tette fel a kérdést az áldozat, Renner Erika, az ítélethozatal után.
Hirdetés
Nem kerülhet kapcsolatba az áldozattal
A Fővárosi Törvényszék szerint „az ügyben az előre megismerhető, nyilvánosan közzétett ügyelosztási rend alapján eljáró büntetésvégrehajtási bíró a feltételes szabadságra bocsátásról szóló végzésében elrendelte az elítélt pártfogó felügyeletét, valamint külön magatartási szabályként előírta számára, hogy az általa elkövetett bűncselekmények sértettjével sem személyesen, sem pedig harmadik személy „igénybevételével” nem léphet kapcsolatba, továbbá a sértett személyét sértő, őt lejárató tartalmakat sem tehet közzé. Az elítéltet arra is kötelezte a bíróság, hogy a sértett lakásától és munkahelyétől tartsa távol magát. Utolsó magatartási szabályként pedig azt rögzítette a bíróság, hogy az elítélt a feltételes szabadság tartama alatt nem utazhat külföldre.”
A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Nyomtatott változatban először 1907-ben jelent meg a Budapest és Környéke újság. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Pártfogói felügyelet
A törvényszék szerint “a pártfogó felügyelet elrendelésére és speciális magatartási szabályok előírására kizárólag feltételes szabadságra bocsátás esetén van lehetőség. Abban az esetben, ha az elítélt a szabadságvesztésének maradéktalan kitöltését követően szabadul, nincs mód az illető bármiféle nyomon követésére”.
Belső meggyőződés
A büntetés-végrehajtási bírák a feltételes szabadságra bocsátás kapcsán induló eljárásokban a következők együttes mérlegelését követően hozzák meg döntésüket: az elkövetett bűncselekmény, a kiszabott büntetés és az abból hátralévő rész, az elítélt személyiségét leíró szakvélemények, az elítélt bv. intézetben tanúsított magatartása stb – írja a Törvényszék, amely a közleményét így zárja: A lúgos orvos ügyében eljáró bíró is a rendelkezésére álló számos adat együttes mérlegelését követően, kizárólag a vonatkozó jogszabályok alapján és saját belső meggyőződése szerint hozott döntést a feltételes szabadságra bocsátás ügyében – írják a bírósági közleményben. Nagy kérdés, hogy a bíró miért akarja kiengedni a börtönből a kegyetlen férfit? Ez biztosan nem ássa alá az igazságszolgáltatásba vetett társadalmi bizalmat? A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 254 ezernél is többen követnek minket.
Kiemelt kép: Renner Erika a bíróságon – Forrás: MTI/Balogh Zoltán