Európai Uniós forrásból jelentős trolibuszhálózat-fejlesztés indult az állatkert közelében, az M3-as bevezetőnél, közben a BKK bejelentette, hogy a jelenleg 155 kilométeres budapesti trolihálózat teljes hossza 2026 végéig csaknem 190 kilométerre, 2030-ra pedig akár 325 kilométerre is növekedhet, ráadásul 160 új trolibusszal bővülhet a járműflotta.
Jelentős fejlesztés
A fővárosi trolibuszhálózat-fejlesztéshez kapcsolódva jelentős felsővezeték-építési és -felújítási munkák valósulnak meg a 14. kerületi Kacsóh Pongrác út–Állatkerti körút–Hermina út csomópontban, amelyet állatkerti deltának is neveznek. A BKK közleménye szerint az M3-as bevezető és a Városliget találkozásánál fekvő csomópontban új felsővezeték-szakaszok épülnek, a már meglévők korszerűsítése mellett. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket.
EU-s forrás
A BKK előfinanszírozásában, uniós forrásból megvalósuló hálózatbővítésre és a kapcsolódó korszerűsítési munkákra csaknem hét hónap áll rendelkezésre, az előkészítő munkák január 13-án, hétfőn kezdődtek. Többek között a szegélykorrekcióhoz és az oszloptelepítéshez kapcsolódó feladatokat, valamint a Kós Károly sétány felüljáróin esedékes anyagvizsgálatot végzik el.
A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Állatkerti delta
A BKK részletesen is kifejti, mi minden valósul meg az állatkerti delta fejlesztésében, eszerint a kivitelező felújítja a trolibusz-felsővezetéket és új váltószerkezeteket létesít a Kacsóh Pongrác út, az Állatkerti körút és a Hermina út csomópontjában és új felsővezetéket épít, amelynek köszönhetően a trolibuszok a Kacsóh Pongrác útról érkezve az Állatkerti körútra (valamint ellenkező irányban) is bekanyarodhatnak.
Többfunkciójú oszlopok
Új felsővezeték-tartó és közvilágítási oszlopokat telepítenek, egyúttal kicserélik a lámpatesteket és a -karokat is, hogy korszerűsítsék a közvilágítást, és egységes utcaképet alakítsanak ki. Többfunkciójú oszlopokat helyeznek el, és olyan magasságot határoztak meg a trolihálózat nyomvonalának a kialakításakor, amely a meglévő fákat csak kismértékben érinti, és a szükséges munkák nem károsítják a zöldfelületet.
Jelentős hatása lesz
A közlemény a fejlesztés hasznára is kitér. Eszerint a megvalósuló közvilágítási, szegély- és forgalomtechnikai korrekciók komplexen segíthetik az arra közlekedőket. A beruházás nem csak a 14. kerület közlekedésére lehet jelentős hatással: lehetőséget ad ugyanis arra is, hogy a BKK később továbbfejlessze és -bővítse a trolibuszhálózatot. Az esetleges változásokról a BKK kerületi és társadalmi egyeztetést is indít majd.
Forgalmi változások
Mindezek mellett a felsővezeték-hálózat fejlesztésével a BKK biztosítja, hogy a mai hálózaton nagyobb megbízhatósággal közlekedjenek a trolibuszok, valamint az önjáró képességüket olyan területeken hasznosítsák, ahol nincs felsővezeték. A kivitelezés később ideiglenes forgalmi változásokkal – csúcsidőben sávszűkítéssel, csúcsidőn kívül kisebb forgalomkorlátozással vagy lezárással jár. A munkák során lesz olyan rövid időszak, amikor a 74-es trolibusz terelve közlekedik.
325 km
A meglévő trolihálózat bővítése mellett, megfelelő pénzügyi forrás rendelkezésre állása esetén több új trolivonalat is kialakítanának. A jelenleg 155 kilométeres budapesti trolihálózat teljes hossza 2026 végéig csaknem 190 kilométerre, 2030-ra pedig akár 325 kilométerre is növekedhet.
160 új troli érkezik
Ezzel párhuzamosan folytatódik a járműbeszerzés: további 160 új trolival bővülhet a járműflotta. A BKK megteremtette a lehetőségét annak, hogy ha rendelkezésre állnak a szükséges források, korszerű, környezetbarát, alacsonypadlós trolibuszok érkezzenek a fővárosba. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket.
Kiemelt kép: Az M3-as bevezetője az állatkertnél, ez a fejlesztésben érintett terület – Forrás: BKK