A térdprotézis-beültetés az egyik leggyakoribb ortopédiai műtét, amely világszerte több százezer ember számára teszi újra lehetővé a fájdalommentes mozgást. A különféle térdízületi problémák, például az artrózis vagy a porc teljes kopása jelentősen ronthatja az életminőséget, korlátozza a mozgásképességet és állandó fájdalmat okozhat.
A modern orvostudomány azonban ma már rendkívül hatékony megoldásokat kínál a probléma kezelésére, a magánellátás keretében pedig hosszú várólistákra sem kell számítani.
Mikor kerül sor térdprotézis műtétre?
Az ortopédia területén egy lényeges ellátási terület a térdproblémák kezelése. Térdprotézis műtétre akkor szokott sor kerülni, amikor a beteg térdfájdalma már annyira súlyossá válik, hogy az életminősége jelentősen romlik és a konzervatív kezelések már nem megfelelőek.
A különböző konzervatív kezelések, például a gyógytorna vagy injekciós terápiák kezdődő elváltozás esetén hatékonyan segítenek, azonban, ha a térdízület már túlságosan elhasználódik, akkor műtétre kerül sor.
Mi történik az implantátum beépítés során?
A műtéti beavatkozás során az elhasználódott térdízületet mesterséges implantátummal helyettesítik, amely megfelelő mozgástartományt és fájdalommentes életet biztosít a páciens számára. Az implantátum személyre szabott, ezt a műtét során csontcementtel ragasztják a megtisztított porcfelszínre. Ellenőrzik a stabilitását, a mozgásterjedelmét, amennyiben szükséges, oldják az ízületeket a stabil mozgás érdekében.
Az implantátumba egy speciális műanyag betét is bekerül, melynek szerepe a megfelelő mozgás és súrlódás biztosítása. A műtét után rehabilitáció következik, ami gyógytornász által irányított, tehermentesített speciális tornából áll, valamint a térd gépi kontrollált passzív mozgatása is szükséges. A kórházban 3-4 napot kell tartózkodni, majd a beteg otthonában folytatódik a rehabilitáció.
Miben segít a robottechnológia?
A térdprotézis és a csípőprotézis műtétek során a legmodernebb intézményekben már robotasszisztált műtétre is van lehetőség. Ennek során az orvost modern robottechnológia segíti, ami számtalan előnnyel jár.
A műtét során a protézis a legnagyobb pontossággal állítható be, ami maximális stabilitást biztosít a későbbi használat során. Felmérések szerint a robottechnológiával végzett térdprotézis műtétek után a betegek 96%-ánál a térd eredeti állapota állítható vissza.
A beavatkozás a legkisebb invazív beavatkozással jár, ezért a felépülés is gyorsabb, ritkábbak a komplikációk és az implantátum élettartama is hosszabb.
A magánellátásban végzett térd- és csípőprotézis műtétek előnye, hogy a beteg a legmodernebb körülmények között, rövid várakozási idővel, kiemelkedő szakemberek segítségével gyógyulhat. Az egyéni kezelési terv és a személyre szabott rehabilitáció biztosítja a gyors műtéti regenerációt és a mielőbbi gyógyulást. Az orvosi utasítások betartása mellett a betegek hamarabb visszatérhetnek korábbi életmódjukhoz.
Ez a cikk szponzorált tartalom, megrendelő a doktor24.hu oldalt működtető cég.