Szombat délután nem sokkal fél négy előtt indult el a tömeg a Deák térről a Sándor-palota felé. A Tisza Párt azért hívta utcára az embereket, mert az elmúlt időszakban több olyan felvétel került nyilvánosságra, amelyen az látható, hogy a nevelők, illetve az intézmény későbbi igazgatója, ütötték-verték a Szőlő utcai javítóintézet lakóit. Egyre több áldozat szólal meg, van olyan egykori lakó, akit állítása szerint az intézmény volt igazgatója testileg is kihasznált, illetve bántalmazott. Cikkünk folyamatosan frissül…

17:00 Több tízezren vonulnak

Több tízezren vonulnak. A tömeg eleje nemsokára a várba ér, a vége még mindig a pesti oldalon van. A Karmelita kolostornál beszédet mond Magyar Péter.

Nőkkel vonul Magyar Péter 

A több tízezres tömeget Magyar Péter vezeti, mellette, a Tisza politikusai, Forsthoffer Ágnes, Rost Andrea, Bódis Kriszta, az első sorban vonul. Ott van Borbély Alexandra színésznő is, aki Nagy Ervin, a párt országgyűlési képviselőjelöltjének felesége. Több képviselőjelöltjei is ott van. „Védjük meg a gyermekeket”, áll a molinójukon. 

A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Nyomtatott változatban először 1907-ben jelent meg a Budapest és Környéke újság. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!

Plüssállatokkal vonulnak 

Magyar Péter azt kérte a demonstrálóktól, hogy mindenki hozzon egy játékot a tüntetésre. Többen plüssállatokkal a kezükben vonulnak. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket.

Ezért vonul a tömeg

Eredetileg Mohácson tartott volna kampányrendezvényt a fideszes DPK-gyűlés után, ehelyett Budapesten tart tüntetést Magyar Péter. A Tisza Párt elnöke a Szőlő utcai ügyre reagálva hirdetett demonstrációt délután 15 órára, a terv szerint a Deák térről vonulnak fel a Karmelitához és a Sándor-palotához. „Álljunk ki közösen a gyermekek mellett! Elég volt az embertelen orbáni hatalom hazugságaiból és a köztársasági elnök hallgatásából” – írta a felhívásában.

Óriási a tömeg

Több embert tartóztattak le

A Szőlő utcai javítóintézetben zajló nyomozásban a keddi látványos akció után mostanra több embert letartóztattak vagy eljárás alá vontak, többek között az intézet megbízott igazgatóját, Kovács-Buna Károlyt, aki hétfőn mondott le. Az ügyben már korábban letartóztatták az intézet korábbi igazgatóját, Juhász Péter Pált, élettársát, akit szintén emberkereskedelemmel és kényszermunkával gyanúsítanak. Annak ellenére, hogy a kormány körömszakadtáig ragaszkodik ahhoz, hogy a Szőlő utcai javítóintézet ügyében nincs kiskorú áldozat, egymás után állnak elő újabb áldozatok, akik azt állítják, hogy a javítóintézet igazgatója 13-14 éves korukban követett el velük szemben szexuális visszaéléseket. Emellett olyan videók is nyilvánosságra kerültek, amik az intézetben történt bántalmazásokat mutatják be. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket.

Kiemelt kép: Gyermevédelmi tünetés Budapesten – Forrás: Youtube/Tisza Párt