A szobafestés nem olyan nagy dolog, csak rá kell szánni az időt. Ha a családdal együtt csinálod, jó móka is lehet. Ha betartod a biztonsági szabályokat és az alábbi lépéseket, te is könnyen kifestheted bármelyik szobátokat.
Hirdetés
Ezekre lesz szükséged
A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Nyomtatott változatban először 1907-ben jelent meg a Budapest és Környéke újság. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
- Takarófólia
- Kézi csiszoló
- Glett gipsz
- Spatula
- Csavarhúzó
- Tapadósszalag
- Festék (alapozó és színfesték)
- Ecset és festékhenger
- Festékes vödör
- Hengerfacsaró (ezt a vödörre rögzítik)
- Gumikesztyű
Itt találsz megbízható mestert
1.
Mindenekelőtt pakold ki a szobát, vagy húzz mindent középre és takard le a bútorokat valamint a padlót egy nagy műanyag fóliával. Ilyeneket olcsón lehet kapni a nagyobb áruházakban. Ha van olyan pokrócod, amit kidobnál az is megfelelő erre a célra. Az a lényeg, hogy a bútorokra és a padlóra ne csöpögjön majd rá a festék.

2.
A fal előkészítése a legfontosabb. A rossz hír, hogy ez tovább tart, mint a festés és néha unalmas. A falat le kell csiszolni egy kézi csiszolóval, hogy sima legyen. Ezt követően egy kézi kefével takarítsd le a falat.
Vigyázat! Használj szájmaszkot, mert rengeteg por lesz, viszont ne használj ebben a munkafázisban porszívót, mert a falpor eltömíti és tönkremegy, inkább partfissal söpörd össze a port.

3.
A lecsiszolt falon a repedésekre, egyenetlenségekre kenj glett gipszet. Ahol a festéket veszed, ott vedd meg ezt is. A dobozra írt keverési arányt tartsd be, majd a spatulával simítsd. Ha megszáradt csiszold meg egy kicsit, hogy tökéletesen hozzásimuljon a falhoz.

4.
Szereld le a villanykapcsolók házát, lámpákat, karnisokat, vagy ragassz rájuk tapadósszalagot. Ezt is megveheted ott, ahol a festéket. A tapadós szalag könnyen kezelhető, több méretben is kapható és ezzel az ajtófélfát is könnyen letakarhatod, hogy az se legyen festékes. A képen azt látod, hogy mire lesz jó a végén a szalag.

5.
Az előkészítés tehát sokáig tart, most jön a festés. Először vedd fel a gumikesztyűt, majd hengerrel vigyél fel egy réteg alapozót, így a festék később nem lesz foltos. Várd meg amíg megszárad és jöhet a végleges szín.

6.
Az alapozó száradása után hengerrel, egy rétegben fesd ki a végleges színnel a szobát. Ha száradás után azt látod, hogy nem fed eléggé, akkor még egy vagy több réteget is felvihetsz.

7.
A nagyobb felületeken hengert, a sarkokban, széleken ecsetet használj. Mindig alulról felfelé húzd a festékből frissen kivett hengert és ecsetet, így kevesebb folyik a kezedre, vagy a földre. A plafonhoz használj nyeles hengert.

8.
Amikor elkészültél a festéssel óvatosan vedd le az ajtófélfát, kapcsolókat védő ragasztós szalagot, szedd össze a takarófóliát a padlóról, bútorokról, moss fel és rendezd vissza a szobát. Ezzel el is készültél a szoba kifestésével.

Videó
Ha nem teljesen világos valami, akkor nézd meg ezt a videót. Részletesen elmagyarázzák, hogyan kell szobát festeni. Ha mégis mestert hívnál, az alábbi mester keresőre kattintva válogathatsz a hozzád legközelebbi, megbízható, Budapest környékén működő mesterek közül.