Gyárfás Tamás az 1990-es években ismert vállalkozó, a legnagyobb vetélytársa pedig az a Fenyő János volt, aki többek között a VICO Rt.-t vezette. Az üzleti viták és hatalmi harcok miatt a 90-es évek közepére megromlott a kapcsolatuk. A gyanú szerint Gyárfás Tamás először, 1997-ben Tasnádi Pétert bízta meg Fenyő János meggyilkolásával, amiért 12 millió forintot ajánlott fel. Tasnádi ezt elfogadta, a pénz felét előre elkérte, ezek után azonban nem tett semmit, Gyárfás ezért fordult Portik Tamáshoz.

A piros lámpánál ölték meg

Portik, miután elfogadta Gyárfás Tamás megbízását, a szlovák maffia bérgyilkosát, Jozef Rohácot bízta meg a meggyilkolásával. 1998. február 11-én Fenyő János a 2. kerületi Margit utcában hajtott a kocsijával, közben a barátnőjével beszélgetett telefonon. Amikor a körúthoz ért, megállt a piros lámpánál. A mögötte lévő autóból, ami addig követte, kiszállt Jozef Rohác és odament Fenyő mellé. Egy Agram 2000-es, hangtompítós gépfegyverrel legalább 20-szor rálőtt. Rohác ezek után elfutott, Fenyő János pedig a helyszínen belehalt a sérüléseibe. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 254 ezernél is többen követnek minket.

Konkurensek voltak

Az első körben egy albán bűnözői csoportot neveztek meg lehetséges végrehajtóként. A férfi feladta magát, mondván, hogy nincs köze a bűntényhez. Őrizetbe vették, de kiderült, hogy Acifi Nijazi DNS-e nem egyezett meg a sapkában talált mintával, így ki kellett engedni. Két évvel később lehetett hallani először Gyárfás Tamás nevét rendőrségi körökben, aki a már akkor kétes hírű Portik Tamással is jóban volt. Gyárfásról tudott volt, hogy a Nap TV vezetőjeként komolyan összekülönbözött Fenyővel, még Horn Gyula akkori miniszterelnök is közben járt a békülés érdekében. 

Hirdetés

 

 

Rohác ellen emeltek vádat

Az első áttörés 2011-ben történt, amikor Jozef Rohác szlovák bérgyilkos, az Aranykéz utcai robbantásos merénylet elkövetőjének DNS-ét azonosították a sapkában talált mintával. 2013-ban vádat emeltek ellene, majd 2017-ben, csaknem húsz évvel a Fenyő-gyilkosság után el is ítélték. Bár Rohac tagadta bűnösségét, és megbízóját sem elárulta el, ugyanekkor Portik Tamást, akit több más gyilkosságban, mint felbujtó esetében is bizonyítottnak látta a bíróság, hogy ő adta a megbízást Rohacnak, így őt 13 évre ítélték.

A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Nyomtatott változatban először 1907-ben jelent meg a Budapest és Környéke újság. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!

2018-ban vették őrizetbe Gyárfást

2018 április 17-én, hogy a Fenyő gyilkosság lehetséges felbujtójaként a rendőrség őrizetbe vette és gyanúsítottként hallgatta ki Gyárfás Tamást. A gyanú szerint ő bujtotta fel Portikot, amit hangkazettán lévő, titokban felvett beszélgetések is alátámasztanak. Több órányi – 2002-2004 között Portik Tamás által rögzített – felvétel került elő egy temetői rejtekhelyről. Ezeken Gyárfás Tamással, az utcán, vagy lakásban kettesben beszélgetnek, és szóba kerül Fenyő János megölése is. Gyárfás soha nem ismerte el, és szerinte nem is hallható olyan kijelentés, hogy ő megbízást adott volna. 

Hangfelvétel 

A korábban jelentős médiavállalkozónak számító, a Magyar Úszó Szövetség elnöki tisztét is betöltő Gyárfás és az alvilági körökben mozgó Portik elleni vád alapját egy 512 perces hangfelvétel és különböző tanúvallomások jelentették. A védelem első és másodfokon is azzal érvelt, hogy sem a hangfelvétel, sem a tanúk nem túl meggyőzőek.

12 évet kértek rá 

2019 novemberében az előkészítő tárgyalással kezdetét vette a tévés producer büntetőpere. Az ügyészség beismerés esetén 12 év fegyházbüntetést indítványozott. “Nincs mit beismernem. Személyiségem ismeretében abszurd, hogy agresszíven akartam volna fellépni Fenyő ellen. Engem is megrázott Fenyő János halála, amit sajnálok most is.” Rengeteg szakértőt, tanút, számos ismert tévés, média személyiségek idézet a bíróság az elmúlt öt évben. Végül 7 év fegyházra ítélték, első fokon. 

7 év fegyház 

Gyárfás Tamást felbujtóként ítélte el a bíróság, amiért 7 év letöltendő börtönbüntetést kapott, és csak idős korára való tekintettel nem sújtották keményebb büntetéssel. Az ítéletet csütörtök délelőtt hirdette ki a bíróság. Az egykori tévés producer legkorábban öt és fél év után szabadulhat. A bűnügyi felügyelete ma megszűnt, még hazamehetett, de ha nem vonul be önként a börtönbe, nem kaphat kedvezményt sem, tehát feltételesen sem szabadulhat korábban. Ezen felül több mint félmillió forint bűnügyi perköltség megfizetésére is kötelezték.

Nem tartóztatták le 

A bíróság dönthetett volna úgy is, hogy azonnal letartóztatja. De valószínűleg nem áll fenn a szökés és elrejtőzés veszélye, ezért szabadon távozhatott az ítélethirdetés után. Ilyen esetben hetekkel vagy hónapokkal a jogerős ítélet után értesítik az elítéltet, hogy mikor és melyik végrehajtási intézetben kell megjelennie. 

Gyalog indult haza 

A Blikk beszámolója szerint Gyárfás az ítélet hallatán azonnal a telefonjához nyúlt és sms-ezni kezdett, feltehetően a hozzá közelállókat értesítette a számára kedvezőtlen ítéletről. A tárgyalás végén rezzenéstelen arccal, ám lathatóan teljesen összetörve egyedül, gyalog indult haza. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 254 ezernél is többen követnek minket.

Kiemelt kép: Gyárfás Tamás – Forrás: ATV