A 2023/24-es tanévtől változnak az érettségi vizsgakövetelmények. Kásler Miklós, szerint korszerű értékelési módszerek beépítésével széles teret adnak a tanulók önálló problémamegoldásának és kreativitásának.
Még van két év
2023/24-es tanévtől életbe lépő érettségi-módosítás a megújult nemzeti alaptantervhez és a kerettantervekhez igazítja az érettségi követelményrendszert, csökkenti az elvárt ismereteket, valamint még jobban előtérbe helyezi az egyéni kreativitást és az aktív problémamegoldást – írja az mno.hu Kásler Miklós szakminiszterre hivatkozva.
Projektmunka
A természettudományos tantárgyak (földrajz, kémia, biológia, fizika) esetében projektmunka is készíthető középszinten: ennek során az eddig megszokott gyakorlati vizsgafeladatok helyett saját kutatás alapján, tanév közben összeállított projektmunka készül, amit az érettségi vizsgán kell megvédeni.
Hirdetés
Másutt is
Projektmunkát kell bemutatni továbbá az állampolgári, gazdasági, közigazgatási ismeretek és a mozgóképkultúra vizsgán is. A BudaPestkörnyeke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.
A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Nyomtatott változatban először 1907-ben jelent meg a Budapest és Környéke újság. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Etikett és zaklatás
Az informatika vizsgatárgyat felváltja a digitális kultúra, és a többi között magában foglalja az internetes etikettet, az online zaklatás és adatvédelem témakörét is.
Újra jöhet a nyelvtan
Változik a magyar nyelv és irodalom vizsga felépítése is változik majd. Újdonság, hogy a szövegértési feladatsorban nyelvtani ismeretek is helyet kapnak.
Árnyaltabb történelmet ígérnek
A történelem esetében a tantervhez igazodva megnövekszik a magyar történelem aránya. Az integrált megközelítést alkalmazva korszakonként egyesíti a magyar és az egyetemes történelmet.
Már tanulmányozhatók a kérdések
A megújult érettségi követelményrendszerhez mintafeladatsorok készültek, amik az Oktatási Hivatal honlapján érhetők el.
Jövőre és utána még nem
A rendes, a szintemelő, az előrehozott, a kiegészítő, az ismétlő, a javító és a pótló érettségi vizsgákat a 2023. október–novemberi vizsgaidőszakkal bezárólag, még a 2002-es oktatási miniszteri rendeletben szabályozott részletes vizsgakövetelmények szerint kell letennie minden vizsgázónak.
Vannak kivételek
Ez alól kivételt jelentenek azok, akik a 2020-ban bevezetett, módosított Nat szerint kezdték meg tanulmányaikat, és 2024-ben vagy később tennék le a rendes érettségi vizsgákat, de előrehozott vizsgát szeretnének tenni; ők ezt az új vizsgakövetelmények szerint tehetik meg 2022 tavaszán, 2022 őszén, 2023 tavaszán és 2023 őszén.
2024-ben start
A 2024 tavaszi vizsgaidőszaktól mindenkire egységesen az új vizsgakövetelmények érvényesek.