Bűnügyi felügyelet alá helyezték azt a nőt, akit a december 31-én Csepelen történt emberölés elkövetésével gyanúsítanak. Amint arról beszámoltunk, egy 58 éves nő sodrófával bántalmazta, majd halálra szurkolta édesanyját. Az egykor óvónőként dolgozó Éva ezek után órákig ült a holttest mellett, majd magára hívta a rendőröket. 

Beismerő vallomást tett 

A bíróság szerint a nő azzal gyanúsítható, hogy december 31-én kora délután a családi házukban bántalmazta, majd egy késsel több alkalommal megszúrta a vele egy háztartásban élő édesanyját, aki belehalt sérüléseibe. A bíróság szerint a bűncselekmény gyanúját a terhelt által tett bejelentést tartalmazó hangfájlokról készített feljegyzés, tanúvallomás, az elfogásról készült rendőri jelentés, valamint a nő beismerő vallomása is alátámasztja.  A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket.

Rendezett az élete 

A gyanúsítottról a bűnügyi felügyelet indoklása miatt kiderült, hogy a személyi körülményei és életvitele rendezettek. Büntetlen előéletű, másik eljárás nem folyik ellene. 

Csak az anyjával tartotta a kapcsolatot 

Három diplomát szerzett, nyugdíjba vonulásáig aktívan dolgozott, 1987 óta a bejelentett lakcímeként szereplő, fele részben a saját tulajdonában lévő ingatlanban él. A nő azt mondta, hogy társadalmi kapcsolatai nincsenek, édesanyján kívül nem tartott kapcsolatot senkivel, kifejezetten beszűkült életvitelt folytatott.

A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!

Nem hagyhatja el Budapestet 

A Fővárosi Törvényszék közleménye szerint a bíróság magatartási szabályként előírta, hogy a terhelt Budapest közigazgatási területét – a jelen és más ügyben eljáró hatóságok idézésére és értesítésére való megjelenésen kívül – csak külön engedéllyel hagyhatja el, lakóhelyét pedig engedély nélkül nem változtathatja meg. A gyanúsított köteles a lakóhelye szerint illetékes rendőrkapitányságon minden hétfőn személyesen jelentkezni.

Nem tartóztatták le 

Az ügyészség szökés és elrejtőzés veszélye miatt kezdeményezte a gyanúsított letartóztatását, a bíróság azonban az ügyészi indítványt csak részben találta megalapozottnak.

Nemt tartanak a szökésétől

Indokolásában a bíróság hangsúlyozta: bár kétségtelen, hogy a gyanúsított terhére rótt élet elleni bűncselekmény tárgyi súlya kiemelkedő – bizonyítottság esetén 5-től 15 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető –, s a bűncselekmény ún. törvényi nagyságából eredő nagyfokú fenyegetettség már önmagában véve olyan súlyú, amely érdekeltté teheti a gyanúsítottat abban, hogy a felelősségre vonást elkerülje, azonban a szökés, elrejtőzés veszélyére való hivatkozáskor sohasem mellőzhető – a bűncselekmény tárgyi súlya mellett – a terhelt személyi körülményeinek és a bűncselekmény jellegének vizsgálata.  A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket.

Kiemelt kép: helyszínelés a csepeli háznál – Forrás: MTi/Mihádák Zoltán