A Dunán levonuló árhullám miatt a Dunakanyar több településén problémás lett a csapvíz, csak forralás után lehet inni belőle. A Nemzeti Népegészségügyi Központ friss közleménye szerint bakterológiai kifogásokat találtak. Mi a helyzet a fővárosban?
Emberi fogyasztásra csak forralás után alkalmas
Dömösön, Pilismaróton és Dobogókőn a vízhálózatban bakteriológiai kifogásoltság jelent meg. Az esetről a vízszolgáltató és a népegészségügyi hatóságok értesítették a települések polgármestereit – írják a Nemzeti Népegészségügyi Központ közleményében. Felhívják az érintett lakosság figyelmét, hogy Dömös, Pilismarót és Dobogókő településeken a hálózati ivóvíz közvetlen emberi fogyasztásra (ivásra, főzésre) jelenleg kizárólag forralást követően alkalmas. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket.
Mosogatásnál is vigyázni kell
Azt ajánlják, hogy mosogatást követő öblítést is forralt vízzel tegyék. Csecsemőket, kisgyermeket ne fürdessenek ebben a vízben, csecsemő tápszert palackozott vízzel készítsenek. A kisgyerek ivóvízfogyasztásához is palackozott vizet használjanak. Hozzátették: Az ivóvíz minőségének helyreállításához szükséges beavatkozások megtörténtek, annak rendszeres laboratóriumi ellenőrzése folyamatosan zajlik. Az ivóvíz bármilyen nemű változásáról a hatóság értesíti a lakosságot.
Folyamatosan figyelik a vízhálózatot
A helyi vízszolgáltatók és a népegészségügyi hatóságok a rendkívüli árhullám miatt a veszélyeztetett területeken folyamatosan felügyelik a vezetékes ivóvízellátást. Jelenleg az árvízzel érintett további településeken megfelelő az ivóvíz minősége.
A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Kockázatos az ilyen nagy árvíz
A Duna 8 méteres árvízmagassága kockázatos az ivóvíztermelés szempontjából. Ilyenkor leállhatnak a szivattyúk és bekerülhet az áradó Duna szennyezett vize a vízhálózatba – mondta Csörnyei Géza, a Fővárosi Vízművek vezérigazgatója hétfő este az ATV-ben.
Kockázata van
A szakember hozzátette, jelenleg nem tudják, hogy a szivattyútelepeken jutott-e be a szennyeződés a vízhálózatba, vagy sem. “Kockázata van a vízszolgáltatásnak, megjelentek olyan indikátorok a vízminőség vizsgálata során, hogy akár dunai eredetű szennyeződés is belekerülhetett a vízbe” – mondta a vízművek igazgatója.
Dunai alga
A vízművek vezetője arra tett utalást, hogy dunai alga kerülhetett a csapvízbe. Arról nincs tudomása a vízműveknek, hogy ezen kívül bakteriális fertőződése is lene-e a csapvízben azokon a területeken, ahol a Fővárosi Vízművek szolgáltat.
Budapesten nincs gond
A vezérigazgató azt is elmondta, hogy Budapesten nincs gond, mert árvíz idején a problémás kutakat lezárják, a többi kútból érkező vízhez pedig a szokásosnál több klórt adnak, sőt több helyen UV-lámpával is sterilizálják a vizet, hogy biztonságos maradjon a vízellátás. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket.
Kiemelt kép: