Kigyulladt egy személyautó Budapest 13. kerületében, a Madarász Viktor utcában. A jármű teljes terjedelmében égett, ráadásul két másik gépkocsira is átterjedt a tűz. A kiérkező lánglovagok két vízsugárral, teljes útlezárás mellett birkóztak meg a feladattal. Írásunk végén fotókat is mutatunk a helyszínről.
Gépkocsik égtek a 13. kerületben
Kigyulladt egy személyautó Budapest 13. kerületében, a Madarász Viktor utcában. A jármű teljes terjedelmében égett és két másik gépkocsira is átterjedt a tűz, amelyhez a fővárosi hivatásos tűzoltókat riasztották. A BudaPestkörnyéke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.
Teljes útlezárás
Az egységek két vízsugárral eloltották a lángokat, majd megkezdték az utómunkálatokat. A tűzoltás idejére teljes szélességében lezárták az érintett útszakaszt utcában – írta honlapján a Katasztrófavédelem.
Autótűz a 22. kerületben is
Kigyulladt és teljes terjedelmében égett egy személyautó Budapest 22. kerületében is, a Társasház utcában. A fővárosi hivatásos tűzoltók egy vízsugárral eloltották a lángokat. Személyi sérülés nem történt.
A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Műszaki hiba a fő ok
A Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság felhívja a figyelmet arra, hogy egy ütközés során a gépkocsi csak nagyon ritkán gyullad ki. Sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy valamilyen műszaki hiba miatt kezd el a jármű füstölni, égni. Ilyenkor az azonnali és a nyugodt cselekvés a legfontosabb teendő.
Tűz a motortérben
Az autók esetében a tűz leggyakrabban a motortérben és az utastérben keletkezik. A motortérben szivároghat az üzemanyag, a sebességváltó, szervokormány, amik mind motortüzet okozhatnak. Az elektromos meghibásodásokból eredő tüzet okozhatja például a szakszerűtlenül beszerelt hangrendszer, az utólag, helytelenül beszerelt fényszórók, a biztosítéktábla meghibásodása, kiiktatása.
Pánik az utastérben
Ha az utasfülkében égett szagot tapasztalunk, és a nyomában vékony füstcsíkot látunk terjengeni a műszerfal mögül, azonnal álljunk meg, vegyük le a gyújtást és a gyújtáskapcsolóból vegyük ki a slusszkulcsot! A gyújtás levételével, majd az akkumulátor lekapcsolásával áramtalanítjuk autónk elektromos rendszerét, ezáltal megszűnhet a zárlatos vezeték túlmelegedése, felizzása.
Azonnal meg kell állni
A motortérben az üzemanyag-ellátó rendszer hibájából keletkező tűz esetén hirtelen erős üzemanyagszag, majd a motortérből kiáramló füst a jellemző. A teendők szintén hasonló módon kezdődnek: azonnali megállás, motor leállítása, gyújtás levétele.
Nehéz az oltás
A keletkező tűz oxigén ellátása – lecsukott motorháztető esetén – a tető alatt megszoruló füst és egyéb égéstermékek miatt nem tökéletes, ezáltal a lánggal égés intenzitása kisebb. Abban a pillanatban, ahogy felnyitjuk a tetőt, friss levegőt engedünk a tűzre, és a lángok felcsapnak – hívja fel a figyelmet a Katasztrófavédelem.
Ha van nálunk tűzoltó készülék
A motortérben keletkező tűz esetén csak akkor nyissuk fel a motorháztetőt, ha a kezünkben van egy kibiztosított, beüzemelt tűzoltó készülék, de ebben az esetben is csak annyira, hogy az oltóanyag biztosan bejusson. Arra vigyázzunk, hogy a felforrósodott karosszériaelemek és a kiáramló égéstermékek égési sérüléseket okozhatnak – írta a Katasztrófavédelem. A BudaPestkörnyéke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.
Autók égtek a Madarász utcában
Megbirkóztak a lángokkal a tűzoltók
Kiemelt kép: autók égtek a 13. kerületben. Fotó: Facebook.