Nyilvánosak lettek a Fővárosi Közgyűlés tagjainak vagyonnyilatkozatai. Karácsony Gergelynek továbbra is egy fél háza van, de az egyik helyettesének 14 földterület és több lakás is szerepel a nyilatkozatában.
Karácsony Gergely főpolgármesternek alig változott tavaly óta a vagyona. Egy budapesti 115 négyzetméteres ház fele az övé. Nincsen autója, nyaralója, nincs semmilyen nagy értékű műtárgya sem, van viszont egy valamivel több mint 19 millió forintos bankhitele.
Megtakarítást nem tüntetett fel, ahogy a fizetését, a felesége és gyereke nevét sem. Az Index megkereste a sajtómunkatársát, hogy ezeket miért hagyta ki a vagyonnyilatkozatból a főpolgármester, és azt mondta, a felesége is adott le nyilatkozatot, azonban az a hatályos törvényeknek megfelelően nem nyilvános. A fizetése pedig éppen annyi, amennyit a Fővárosi Közgyűlés meghatározott neki korábban: másfél millió forint.
Dorosz Dávid főpolgármester-helyettes
A vagyonnyilatkozata szerint 3 350 000 forint készpénze van, továbbá egy 13 964 262 forintos megtakarítása, nincs saját ingatlana, és egy tizenöt éves Ford Focusa van. Az utóbbi hat évben anyagilag összeszedte magát, legalábbis a legutóbbi nyilvános vagyonnyilatkozata 2014-es, akkor csak másfél millió forint megtakarítása volt.
A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Gy. Németh Erzsébet főpolgármester-helyettes
Az ő vagyonnyilatkozatából kiderül, hogy több ingatlan fele is az övé: egy 17. kerületi 140 négyzetméteres házé, egy balatonakali 40 négyzetméteres üdülőházé, továbbá Lovasberényben egy 1584 négyzetméteres szántó fele is az övé, amin egy harminc négyzetméteres gazdasági épület is áll. Van kétmillió forintja a bankban, és még kétmilliós egyéb megtakarítása.
Kerpel-Fronius Gábor főpolgármester-helyettes
A momentumos főpolgármester-helyettesnek a 13. kerületben vannak ingatlanai: egy 81 négyzetméteres lakás teljes egészében és egy 109 négyzetméteres lakás felerészben. Ezenkívül egyharmados arányban tulajdonosa egy balatonszemesi, 75 négyzetméteres üdülőnek.
Az autóját tavaly vette: egy Ford Mondeo Kombit. Van nyugdíjbiztosítása (748 ezer forint), egészségpénztári megtakarítása (170 ezer forint) és önkéntes nyugdíjpénztárba is tesz félre (körülbelül 4,5 millió forint gyűlt eddig össze). Bankban 8 millió 629 ezer forintot tart. Tartozása nincs, de egyéb jövedelme és céges érdekeltsége sem – írja összeállításában az Index.
Tüttő Kata főpolgármester-helyettes
Az egyik legvagyonosabb fővárosi politikus, Tüttő Kata anyagi helyzetében az előző, novemberben leadott vagyonnyilatkozatához képest nincs érdemi változás. 14 ingatlant tud felsorolni. Lakásból három szerepel a vagyonnyilatkozatában: egy I. kerületi, 53 négyzetméteres, ami felerészben az övé, egy másik I. kerületi, 112 négyzetméteres, aminek 25 százalékban tulajdonosa, illetve egy XII. kerületi, 74 négyzetméteres, feles tulajdoni hányaddal.
Autóból viszont csak egyet, egy 2005-ben vásárolt Suzuki Swiftet tüntetett fel. Sokféle megtakarítása van: magánnyugdíjpénztárban 8,9 millió forintot tett félre, állampapírokban 11,1 plusz 26,3 milliót tart. Ezeken kívül vannak OTP befektetési jegyei összesen közel 700 ezer forint értékben. Bankban forintban csak 228 ezret tart, de devizában 34,725 millió forintnak megfelelő összeget. Egy pénzintézetnek ugyanakkor valamivel több, mint 72 millió forinttal tartozik. Céges érdekeltsége, más jövedelme nincs a vagyonnyilatkozata szerint.
Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes
Felerészben tulajdonosa egy 69 négyzetméteres üdülőnek a budapesti III. kerületben és egy haszonélvezeti joggal terhelt, 126 négyzetméteres családi háznak Zalaegerszegen. Kocsija nincsen, és megtakarítása sem sok, mindössze 3,4 millió forintja van a bankban a vagyonnyilatkozata szerint. Tartozik viszont egy pénzintézetnek valamivel több mint 24 millió forinttal. A főpolgármester-helyettesi jövedelmét kiegészíti szerkesztői munkával, ezért az Új Egyenlőség Alapítványtól havi bruttó 84 ezer forintot kap.
Kiemelt kép: Fővárosi Közgyűlés – Fotó: MTI