Manapság a nők körében az egyik legnépszerűbb szakma: a “körmös” – ez azonban nem a hivatalos neve a mesterségnek. Aki megtanulná a fortélyokat, hogy vendégeket fogadhasson később műkörmösként, annak a Manikűrös és körömdizájner tanfolyamot kell keresnie.
Ez a képzés a TanfolyamGURU.hu szépségápolás tanfolyamai között is megtalálható – de nemcsak azoknak ajánljuk, akik pénzkereseti lehetőséget látnak benne, hanem azoknak is, akik csupán hobbiból, a maguk örömére végeznék el a kurzust.
A tanfolyamról való tudnivalók
Az országban több helyen is hirdetnek ilyen képzést – mindegy tehát, melyik vármegyében lakunk, biztosan lesz olyan város a közelben, ahol be lehet iratkozni a tanfolyamra. Nem mellesleg az elméleti órákat online tartják, és ezek a képzés során visszanézhetők, így személyesen csak a gyakorlaton és a vizsgán kell majd megjelenni.
A jelentkezés feltétele az érettségi, enélkül ugyanis nem lehet megszerezni az államilag elismert bizonyítványt.
A tanfolyam díjának befizetése után meg is kezdhető a tanulás. A képzés körülbelül 5 hónapig tart, ez idő alatt minden fontos információ elhangzik a műkörmözéssel kapcsolatban.
Milyen tantárgyak vannak?
A Manikűrös és körömdizájner tanfolyam elvégzése után nemcsak egyféle szolgáltatást fogsz tudni nyújtani a vendégeknek: a géllakkozást és a zselés műköröm építését ugyanúgy megtanulod majd a képzésen, mint a tipes vagy porcelán műköröm készítését.
Emellett a kézápolással is teljes mértékben megismerkedhetsz. Néhány fontosabb téma:
- A kézápolás, valamint a fertőtlenítés anyagai és eszközei
- A házi ápoláshoz ajánlható termékek
- Kezelési terv készítése
- A műkörömépítés előkészítése, a régi műköröm eltávolításának műveletei
Az olyan speciális tudnivalókról is szó esik, mint a paraffinos kézápolás vagy a japán manikűr készítése. Mivel a legtöbben a francia manikűrt ismerik csak, a vendégek előtt jó pont lesz, ha te másféle díszítési módot is tudsz majd alkalmazni.
A jegyzeteket online fogod megkapni, és az oktatók mindenben segítenek, hogy az elméleti tudást kellő mélységben elsajátíthasd. Bármikor kérdezhetsz a tanároktól, ha segítségre lenne szükséged.
Mi a helyzet a gyakorlattal?
A felnőttképző intézményeknél gyakori, hogy a gyakorlati helyet nem tudják biztosítani mindenkinek, így neked kell egy olyan szolgáltatót keresned, ahol a szakmai gyakorlatot elvégezheted. Enélkül ugyanis nem mehetsz majd vizsgázni.
Amit megtanultál az elméleten, azt most ki is próbálhatod – géllakkozást, műkörömépítést gyakorolni hosszadalmas idő, ezért ne kapkodd el. Ha megvan a kellő rutin, jöhet a megmérettetés!
A vizsga
Ha nem szeretnél kék bizonyítványt kapni a tanfolyam végén, mert te csak hobbiból, a magad örömére sajátítanád el a szakmát, az is rendben van – ilyenkor egy tanúsítványt állít ki a képzőintézmény számodra.
Ha azonban munkavállaláshoz kell a képzettség, akkor egy független bizottság előtt kell számot adnod a tudásodról – ennek külön díja van. A részleteket az adott intézmény mindig ismerteti: a TanfolyamGURU.hu oldalán találod az elérhetőségeket.
Ez a cikk szponzorált tartalom, megrendelő a tanfolyamguru.hu oldalt működtető cég.