Több mint 4 ezer új fertőzöttet azonosította, és 7499 beteget ápolnak kórházban. Kedden Kásler Miklós azt mondta, két hét múlva akár 30 ezer koronavírussal fertőzött beteget is kezelhetnek kórházban.
4 ezer felett a fertőzöttek száma
4 290 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 156 949 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.
99 beteg hunyt el
Elhunyt 99 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 3 380 főre emelkedett, 34 846-an pedig már meggyógyultak.
Hirdetés
581-en vannak lélegeztetőgépen
Az aktív fertőzöttek száma 118 723 fő. Az aktív fertőzöttek 23%-a, az elhunytak 26 %-a, a gyógyultak 26%-a budapesti. 7 499 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 581-en vannak lélegeztetőgépen.
A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Nyomtatott változatban először 1907-ben jelent meg a Budapest és Környéke újság. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Ez is érdekelhet
5 ezren lehetnek intenzív osztályon
Kásler Miklós az InfoRádióban kedden arról beszélt, hogy december 10. környékén 27-30 ezer koronavírusos beteg lehet kórházban, ezen felül 5 ezer fertőzöttet kezelhetnek intenzív osztályon.
A miniszterelnök mást mondott
Orbán Viktor november 6-án még, úgy nyilatkozott, „az előttük lévő számítások szerint 30-32 ezer ember lehet kórházban, közülük 4480 igényelhet intenzív ellátást”.
A vírus ellen nincs gyógyszer
Kásler Miklós azt is elmondta, hogy egyelőre nincs olyan gyógyszer, ami magát a vírust pusztítaná el, viszont olyan van, ami enyhíti a tüneteket.
Sok a nyitott kérdés a vakcina körül
A miniszter a vakcináról azt mondta, hogy „Vannak köztük ‘reményteljes versenyzők’, de sok még a nyitott kérdés, például hogy milyen hatékonyak ezek a szerek”.
Egyes csoportok prioritást élveznek majd
Ha lesz oltás, prioritást élveznek az egészségügyben és szociális ellátásban dolgozók, az idősek, illetve azok a rendvédelmi és közigazgatási dolgozók, akik közvetlen kapcsolatba kerülhetnek fertőzöttekkel. Utánuk következnek a fokozott veszélyt jelentő krónikus betegséggel küzdő 18-59 évesek.
Kiemelt kép: illusztáció – MTI/Árvai Károly