Traumaérzékeny szemléletű nőgyógyászati szakellátás indul hajléktalan nőknek a Dózsa György úti hajléktalanszálláson, ami azt jelenti, hogy a rendelőben olyan környezetet teremtenek, amelyben a nők fizikailag és érzelmileg is biztonságban érezhetik magukat – közölte a Budapesti Módszertani Szociális Központ és Intézményei (BMSZKI) szerdán.
Társadalmi összefogás
A beruházás széleskörű társadalmi összefogás eredményeképpen valósult meg a Dózsa György úti hajléktalanszállás egyik orvosi rendelőjének és várójának teljes körű felújításával, berendezésével és műszerekkel történő ellátásával – olvasható a tájékoztatóban. A BudaPestkörnyeke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.
Pénteken kezdi meg a működését
A rendelő pénteken kezdi meg működését, adományokból és pályázati forrásból. Azt írták, egyelőre kéthetente egy rendelési nap lesz; legalább heti egy napra lenne szükség, ehhez azonban további orvosok kellenének. A szakmai teamet nőgyógyász szakorvos, rezidens nőgyógyász, asszisztens és szociális munkás alkotja.
Hirdetés
Segítség
Az összegzés szerint a páciensek itt a nőgyógyászati szakellátás mellett szociális szolgáltatásokban is részesülhetnek, segítséget kaphatnak például gyógyszerek kiváltásában vagy vizsgálat előtt használhatják a felújított fürdőszobát.
A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Nyomtatott változatban először 1907-ben jelent meg a Budapest és Környéke újság. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Traumaérzékeny szemlélet
A rendelés traumaérzékeny szemléletben folyik, ami magába foglalja a fizikai tér kialakításától kezdődően a páciensekkel történő összes interakciót – fogalmaztak.
Együttműködés
A rendelő és a szakellátás elindítása a BMSZKI a Budapest Bike Maffia, a Józan Babák Egyesület, valamint az EMMA Egyesület együttműködésében valósulhatott meg.
Fontos
A BMSZKI honlapján kiemelték: a hajléktalan élethelyzetű nőknek olyan szociális, egészségi és mentálhigiénés szükségleteik lehetnek, amelyekre az állami egészségügy nincs kellően felkészülve.
Bántalmazás, erőszak
Felmérések szerint a nők hajléktalanná válása mögött az esetek felében valamilyen bántalmazás áll: családon belüli vagy kapcsolati erőszak, szexuális abúzus, de a tapasztalatok szerint a traumával élő nők száma még ennél is magasabb – írták.
Tartós stressz
Rámutattak arra is, hogy a szegénység, a nélkülözés, a család szétesése, a gyerekek elveszítése is válthat ki traumát, és bármi, ami tartós stresszhelyzetet vagy szégyenérzetet idéz elő. Kutatások szerint a traumatúlélők a preventív ellátásokat kevésbé gyakran veszik igénybe, ebből is adódóan gyakrabban fordulnak akut panaszokkal orvoshoz. A BudaPestkörnyeke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.
Kiemelt kép: Illusztráció – Forrás: Freepik