Az emberek többsége egészséges hajnövekedéssel rendelkezik, de még az ő esetükben is naponta körülbelül 50-100 hajszál természetes módon kihullik, amely nem jelentős mennyiség. 

Sokan szembesülnek azonban ennél jóval nagyobb hajvesztéssel, ami már kóros állapot és számos okra vezethető vissza. Gyakran van lehetőség a kiváltó ok megszüntetésére és a dús hajkorona visszaállítására, egyes esetekben azonban csak az olyan eljárásokkal, mint a Hair Up Clinic modern FUE technológiával végzett hajbeültetésével lesz ismét fejünkön csodás frizura. Napjainkban már pénzügyileg sem túlzottan megterhelő egy ilyen beavatkozás. Hogy a hajnövekedésnek pontosan milyen szakaszai vannak és miért hullhatnak ki hajszálaink, erre keressük a választ cikkünkben.

Mitől indulhat be a kóros hajhullás?

Az egészséges hajnövekedés során átlagosan egyszerre 100-150.000 hajszál található fejünkön. Mivel a hajszálak növésének három fázisa különböztethető meg, és nem egy időben van minden hajszál ugyanabban a szakaszban, ezért általában egységes mennyiségű hajjal rendelkezünk.

Azonban előfordulhat, hogy különböző okok miatt átmeneti, részleges vagy teljes hajvesztést tapasztalunk. Ennek a folyamatnak a hátterében számos tényező állhat, beleértve a genetikai hajlamot, a hormonális változásokat, a tápanyaghiányt és a különböző betegségeket. A stressz és a helytelen életmód, például a vitaminokban szegény táplálkozás vagy a dohányzás, szintén hozzájárulhat a hajhullás fokozódásához. A hajvesztés pontos okának feltárása elengedhetetlen a megfelelő kezelés kiválasztásához és a haj egészségének helyreállításához.

A hajnövekedés szakaszai

A hajhullás kiváltó okainak ismerete mellett érdemes a haj három növekedési fázisát is megismernünk. Az anagén, vagyis növekedési fázisban van a leghosszabb ideig egy-egy hajszál, általában 3-5 éven keresztül. Ebben az időszakban a hajhagymák táplálása kulcsfontosságú, mert a haj növekedésének gyorsasága és minősége is nagyban függ ettől. 

A következő fázis a katagén, azaz átmeneti szakasz, amely néhány hétig tart és ebben az időszakban a hajhagymák zsugorodnak és leáll a hajszálak növekedése. Ezt követően végül a nyugalmi – telogén szakaszba érnek a hajszálak, amikor kb. három hónap után kihullanak, helyet engedve az új hajszálak előbújásának. A folyamat felborulása okozhat végleges hajvesztést, aminek visszafordítása sokszor már lehetetlen.

Kíméletes hajpótlás

A modern technológiának köszönhetően már van lehetőség kíméletes módon végzett hajpótlásra. A FUE technológiával végzett hajtüsző beültetés hatékony és szinte teljesen fájdalommentes eljárás. 

A hajhagymákat és az azokat körülvevő kötőszöveteket először a donor területről, mely általában a tarkótájékon található, eltávolítják mikrosebészeti eljárással, majd ezeket a kopasz területekre helyezik át. A precíz és pontos beavatkozás eredménye jóval természetesebb hatást garantál, mint a korábban végzett hajbeültetések.


Ez a cikk szponzorált tartalom, megrendelő a hairupclinic.hu oldalt működtető cég.