Néhány évvel ezelőtt, kihasználva a folyó alacsony vízállását, egy padot helyeztek el ismeretlenek a Dunában, a Margitsziget déli oldalánál. A megközelítése veszélyes és illegális, mégis sok ember nekivág a kalandnak. Köveken egyensúlyozva kell átjutni a néhol derékig érő vízben és a folyó sodrása is hátráltató tényező.

Padot tettek a félszigetre

Évekkel ezelőtt egy kis félsziget alakult ki a Dunában a Margit híd középső pillérének déli oldalán, az alacsony vízállás miatt. Leleményes emberek kihasználták a lehetőséget és egy gerillaakcióval egy padot helyeztek el rajta. A Kékvillogó.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el!

Szárazra került hídelemek

2018 nyarán ötven méternél hosszabb félsziget alakult ki a Duna alacsony vízállása miatt a Margit híd középpillérének déli oldalán. Emiatt átjárhatóvá vált a pillér aljában húzódó alagút, ami máskor víz alatt van, szárazra került továbbá a mederfenéken számos vasbeton és faragott kő, olyan hídelemek, amik a 2011-es felújítás, illetve az 1944-es robbantás előtt lehettek a híd részei – adta hírül az Euronews.

Kőtömb nevekkel és évszámokkal

Láthatóvá vált egy íróasztal nagyságú kőtömb is, amibe neveket és évszámokat véstek azok, akik korábbi aszályos időszakokban sétáltak a Duna medrének közepén, a Margit híd alatt.

A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!

A pad nem mozdul a helyéről

A pad még napjainkban is ott áll és nem meglepő módon vonzza a kalandvágyó embereket. Nem kérdéses, innen egészen különleges a rálátás a fővárosra. Odajutni azonban egyáltalán nem veszélytelen: köveken egyensúlyozva kell átjutni a néhol derékig érő vízben és a Duna sodrása is hátráltató tényező.

Szabálysértés

Senkinek sem ajánlják a megközelítését, ugyanis ez szabálysértésnek minősül. A vízirendőrök pedig „természetesen” szemmel tartják a padot – írta a Metropol.

Tilos a fürdőzés a Duna fővárosi szakaszán

Aki a Dunában szeretne fürdeni, annak el kell hagynia Budapestet, ugyanis a folyó fővárosi szakaszán ez tilos és életveszélyes. A magyar főváros területén igen erős a folyó sodrása, emiatt nagyon nehezen lehet belőle kiúszni. Az egyetlen kivétel Budapest szabadstrandja, ami a Rómaiparton működik és idén június 30-án nyitott. 

Pénzbírsággal jár a szabályszegés

A szabálytalanul fürdőzőket nemcsak a rendőrség vagy a vízi rendészet büntetheti meg, hanem akár a közterület-felügyelő, a természetvédelmi őr és a halászati őr is. A bírság összege attól függ, helyszíni bírsággal vagy szabálysértési feljelentéssel – esetleg csak egy figyelmeztetéssel – zárul a találkozás. Előbbi esetben 5–50 000 forintig terjedő, utóbbi estben 150 000 forintig terjedő büntetést kaphat a tilosban fürdőző – írja a lap. A Kékvillogó.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el!

Pad a Dunában

Kiemelt kép: szárazon a Margitsziget déli része. Fotók: pecaverzum.hu, Facebook.