A pincér és az étterem vendégei mentették meg annak a nőnek az életét, aki tegnap rosszul lett a budaörsi Punto étteremben. A nő összeesett az asztalnál, már nem lélegzett, végül a mentők defibrillátorral élesztették újra.
Nyugodtan ebédelt
Tegnap délután egy étteremben ebédelt barátnőjével az a 40 év körüli nő, aki minden előzetes panasz nélkül rosszul lett és összeesett az asztalnál – írja az Országos Mentőszolgálat a Facebook oldalán. Információink szerint a nő a barátnőivel jött a Balatonról és megálltak Budaörsön ebédelni. A BudaPestkörnyeke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.
Szerencséje volt
A étterem dolgozói rögtön a segítségére siettek és mentőt hívtak. A pincér nemrég szerzett jogosítványt, ezért kezdte meg ő az újraélesztést, még a diszpécser utasítása előtt.
Már nem lélegzett
A fiatal pincér a telefonos utasítások alapján megvizsgálta a beteget, aki már nem lélegzett. A mentésirányító több egységet riasztott a helyszínre, miközben az újraélesztés lépéseivel segített a bejelentőknek.
A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Mentő az étterem előtt
Sikeres volt az újraélesztés
Pereceken belül helyszínre érkező mentősök folytatták az életmentést, amit az étterem vendégei aggódva figyeltek. Az időben megkezdett mellkasi nyomások végül sikerre vezettek és a beteget stabil állapotban szállíthatták kórházba a mentők.
Hálás a mentőszolgálat
Mielőbbi felépülést kívánunk, az életmentésben résztvevőknek gratulálunk! – zárja posztját az OMSZ.
Újraélesztésről 2 percben:
Nehéz időszakon vannak túl a mentősök
Az elmúlt időszak a mentőket különösen nagy erőpróba elé állította: tavaly több mint 1,25 millió mentőfeladatot végeztek, 116 ezer koronavírus-beteget vittek kórházba, és több mint 1,3 millió járványügyi mintavételt szerveztek meg, illetve hajtottak végre.
Sikeresen helytálltak
A sikeres helytállás a 8500 mentődolgozó felkészültségének és elhivatottságának, valamint a társadalom támogató összefogásának is köszönhető, hiszen a járvánnyal kapcsolatos pluszfeladatok ellátását országszerte önkéntesek is segítették.
Mindenkinek ismernie kellene
A segítőnek fel kell tudnia ismerni, milyen segítségre szorul a sérült személy. Keringésleállás esetén, ha van defibrillátorpont a közelben, ha nincs, az alapszintű újraélesztés az egyetlen esély a túlélésre. A defibrillátor programok terjedése önmagában szükségessé teszi a korszerű újraélesztési ismeretek terjesztését. A BudaPestkörnyeke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.
Kiemelt kép: Mentő az étterem előtt – Fotó: BPK