Szentendre és térsége ellenzéki képviselőjelöltje arra szólítja fel a választóit, hogy ne a kisboltokban szerezzék be a hatósági áras termékeket. A kormány nemrég jelentette be, hogy 6 termék árát befagyasztja, ezeket a termékeket minden kereskedőnek kötelessége árulni. Buzinkay György szerint a kisboltok tulajdonosai ráfizetnek a kormánydöntésre, ezért azt javasolja, hogy inkább a multiknál vegyék meg a 6 alapvető élelmiszert.

Felhívás Buzinkay Györgytől

„Támogasd a kisboltokat, ne vegyél tőlük hatósági áras termékeket” – ezzel a felhívással fordult Szentendre és térsége ellenzéki képviselőjelöltje választóihoz. „A kormány ármaximalizálása nem csökkenti érdemben az elszabaduló inflációt, viszont bünteti a kisboltok tulajdonosait” – írja Facebook oldalán Buzinkay György. A BudaPestkörnyeke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.

Fejfájást okoz a kisebb boltoknak

„Egyre több nagyáruházban mennyiségi korlátozással lehet csak hatósági áras termékeket vásárolni. Ennek oka, hogy a kisebb élelmiszerboltok tulajdonosai drágább nagykereskedelmi áron kénytelenek megvásárolni ezeket a termékeket, mint amennyiért eladhatják, így a nagyobb áruházakban kénytelenek megvenni azokat. Egy nagy áruháznak a veszteség kigazdálkodása nem jelent különösebb gondot, ám a kisebb boltok tulajdonosainak komoly fejfájást okoz” – ezzel indokolja felhívását Buzinkay György.

„A multikat támogatják”

„Sajnos a mai magyar kormány alapfilozófiája, hogy a nagy, nemzetközi multikat támogatja a kisebb magyar vállalkozások rovására. Ez nagyon komoly károkat okoz több millió magyarnak, de az egész magyar gazdaság is súlyos szenvedést okoz. Ez ellen csak április 3-án, ha leváltjuk a kormányt, tehetünk” – írja Facebook bejegyzésében Szentendre ellenzéki jelöltje.

A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!

„Támogassuk a magyar kisboltokat!”

Az országgyűlési képviselőjelölt szerint „a magyar, jellemzően helyi tulajdonos birtokában lévő kisboltokat mi is tudjuk támogatni, ha nem náluk vesszük meg a hatósági áras termékeket!”.

Ezeken az árakon kell maradjanak a termékek

Orbán Viktor a múlt héten jelentette be, hogy minden üzletben a tavaly október 15-i szintre kell visszaállítani 6 termék árát.  Az árstop február elsejétől érvényes.

A kormány döntése hat termékkategóriára vonatkozik:

  • kristálycukor
  • búza finomliszt
  • napraforgó étolaj
  • tehéntej (2,8 százalékos)
  • házi sertéscomb (ideértve a csontos, bőrös, filézett, darabolt, szeletelt vagy darált formában, akár előrecsomagolva, akár anélkül történő értékesítést is, frissen, hűtve, fagyasztva),
  • csirkemell, csirke far-hát, -hát, egyben vagy külön, far- és szárnyvég (ideértve a csontos, bőrös, filézett, darabolt, szeletelt vagy darált formában, akár előrecsomagolva, akár anélkül történő értékesítést is, frissen, hűtve, fagyasztva).

Pécsen is erre kérik a vásrlókat

Néhány nappal ezelőtt egy pécsi kisbolt jelentette be, hogy egyáltalán nem ért egyet a rendelettel, ezért az alábbi szöveget osztották meg nemrégiben a Facebook oldalukon: „Tisztelt Vásárlóink! A kormány által meghatározott fogyasztói árak hatalmas terhet rónak vállalkozásunkra. A beszerzési ár magasabb, mint az eladási ár!! Tehát arra kényszerít a rendelet, hogy ráfizetéssel értékesítsünk! Kérem Önöket, ennek tudatában ne vásároljanak a diktatúra termékekből! Köszönettel: Kodály Delikátesz”

Veszteség

A posztban megmutatják az érintett termékek beszerzési árát, illetve azt is, hogy az élelmiszer árak befagyasztása miatt mennyiért kell azokat értékesítsék 1-jétől. Azt írják, a cukor kilóját példának okán 299 forintért veszik, de 261 forintért kell adniuk. Egy kiló lisztet a bolt 214 forintért szerez be, de 203 forintért kell adniuk.

Mennyiségi korlátozás

A Tesco, a Lidl és a Spar a kiskereskedők megrohamozása miatt mennyiség korlátozást vezetett be. Ez azt jelenti, hogy egy vásárló csak bizonyos mennyiségű hatósági áras élelmiszert vásárolhat.

Táblákon figyelmeztetnek

A vásárlók tájékoztatása érdekében az élelmiszereket árusító üzletekben, piacokon jól láthatóan információs táblákat kell kihelyezni a bejáratoknál. Az ezekhez szükséges szöveget, logót és arculatot a kormány a Magyar Közlönyben tette közé.

3 millió is lehet a büntetés

Ha a hatóság jogsértést tapasztal, akkor kötelezően bírságol. Az 50 ezertől 3 millió forintig terjedő bírság többször is kiszabható, második alkalommal a korábbi tétel legalább kétszerese lehet. A BudaPestkörnyeke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.

Kiemelt kép: BPK montázs