Egyre nagyobb a tömeg és a forgalom a Forma-1-es pálya környezetében. A rendőrök már egy bűnözőt is elfogtak, közben zajlanak az előversenyek és időmérők.

Erős a forgalom

A gépjármű- és a gyalogosfogalom egyaránt erős Mogyoródon; az M3-as autópálya fővárosból kifelé vezető oldalán telítettek a sávok, a haladás viszont folyamatos – közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság szombat reggel. A Hungaroring közelében lévő parkolók folyamatosan telnek a Forma-1-es Magyar Nagydíj versenyhétvégéjének második napjára, a forgalom gördülékeny haladását rendőrök segítik. Azt javasolták, hogy az érkezők használják a Gratis 1., Gratis 2. és Gratis 3. parkolót is. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket.

Fokozott rendőri jelenlét

A pénteki szabadedzések ezreket vonzottak Mogyoródra, a fokozott rendőri jelenlétnek köszönhetően kiemelt esemény a ring területén és a környező kempingekben nem történt. A rendőrök szombat reggelig 52 embert igazoltattak, egy esetben szabálysértési feljelentést tettek, három emberrel szemben helyszíni bírságot szabtak ki. Bűncselekmény elkövetésén egy embert értek tetten, biztonsági intézkedés egy alkalommal történt, ittas vezetés gyanúja miatt egy embert állítottak elő.

Előversenyek

Közben az orosz származású és olasz színekben versenyző Nikita Bedrin nyerte a 39. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombat délelőtt rendezett első betétfutamát, a Forma-3-asok sprintversenyét a Hungaroringen.

A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!

18 éves győztes

Az AIX Racing istálló 18 éves versenyzője a pole pozícióból startolva diadalmaskodott a részben fordított rajtrácsos, 18 körös viadalon, mögötte pedig csapattársa, a thaiföldi Tasanapol Inthraphuvasak zárt másodikként. A harmadik helyen a Ferrari versenyzőakadémiájának bosnyák-svéd tehetsége, Dino Beganovic végzett a Prema Racing autójával. Bedrinnek ez volt pályafutása első futamgyőzelme a Forma-3-ban, Inthraphuvasak pedig karrierje első dobogós helyezését érte el a kategóriában.

Megváltozott az idő

Az időjárási körülményekben jelentős változás következett be péntekhez képest, az F3-asok viadalán 25 Celsius fok volt a levegő és 33 Celsius fok az aszfalt hőmérséklete. A pénteki Forma-1-es szabadedzések, valamint F3-as és Forma-2-es programok során 32-33 Celsius fokos hőség uralkodott, a pálya borítása pedig csaknem 60 Celsius fokos volt.

Folytatódik a verseny

A Magyar Nagydíj programja a Porsche Szuperkupa időmérő edzésével folytatódik, délután pedig a Forma-1-esek harmadik szabadedzését rendezik meg. A vasárnapi rajtsorrendről döntő időmérő edzésre 16 órától kerül sor, azt megelőzően még az F2-esek sprintfutamát bonyolítják le a Hungaroringen. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket.

Kiemelt kép forrása: MTI/Czeglédi Zsolt