Budapest kormányhivatala úgy döntött, hogy törvényességi felhívással fog élni a képviselő-testület mint, munkáltató felé, és követelni fogja, hogy az augusztus óta előzetes letartóztatásban lévő 3. kerületi polgármester az azóta jogalap nélkül felvett fizetését fizesse vissza – jelentette be Sára Botond Budapest főispánja csütörtökön reggel a Facebook-oldalán.

Nem dolgozik, ne kapjon fizetést 

A közzétett videóban a főispán úgy fogalmaz, hogy Kiss László, Budapest 3. kerületének baloldali polgármestere tavaly nyár óta van előzetes letartóztatásban, mert a gyanú szerint kenőpénzt fogadhatott el. Ebben az esetben úgy szól a jogszabály, hogy mentesül a munkavégzés alól, hiszen nem tud dolgozni, de fizetés sem jár neki. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket.

Fizesse vissza a pénzt

“Ennek ellenére ő felveszi a tiszteletdíját, a cafeteria-juttatást és a költségtérítést. Budapest kormányhivatala úgy döntött, hogy törvényességi felhívással fog élni a képviselő-testület mint, munkáltató felé, és követelni fogja, hogy a jogalap nélkül kifizetett pénzeket Kiss László fizesse vissza” – jelentette be a főispán. 

A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!

Bírósághoz fordulnak 

Hozzátette: amennyiben a képviselő-testület a felhívásunkkal nem ért egyet, illetve támogatja azt, hogy a polgármester továbbra is fizetést kapjon azért, mert börtönben ül, akkor bírósághoz fogunk fordulni, és ott fogunk érvényt szerezni annak, hogy a jogalap nélkül felvett pénzeket a polgármester visszafizesse.

Őrizetbe vették 

Kiss Lászlót még augusztus 14-én vették őrizetbe, majd a bíróság két nappal később elrendelte a letartóztatását. Kisst, valamint alpolgármesterét, a júniusban őrizetbe vett Czeglédy Gergőt minősített vesztegetéssel gyanúsítják. A korrupciós ügy persze nem velük kezdődött, a történet szálai több évvel korábbra vezetnek vissza. 

Székhelyhasználat 

A gyanú szerint Kiss László székhelyhasználatot biztosított a házában egy olyan cégnek, amiben a felesége mellett egy olyan személy is ügyvezető-tulajdonos volt, aki egy másik cégével többmilliós megbízásokat kapott az óbudai önkormányzattól Kiss polgármesterré választása után.

Szívességből lett bejegyezve

Zamecsnik Péter, Kiss László ügyvédje azt állítja, hogy a cégnek, amelyben a polgármester felesége és a család barátja közös tulajdonos volt, semmi köze a büntetőügyhöz, ez a cég semmilyen szerződést nem kötöttek az önkormányzattal. Szerinte mindössze annyi történt, hogy a cég szívességből egy rövid ideig Kiss Lászlóék házába volt bejegyezve, a gyanúsítás időszakában viszont már más székhelye volt, a cég pedig elvégezte azt a munkát, amire megbízást kapott az önkormányzattól. „Az más kérdés, hogy nem olyan áron, mint ahogy azt az ügyészség gondolja. De nem a szocializmusban élünk, nem hatósági fix árak vannak” – mondta a polgármester ügyvédje.

Barátja dobta fel

Zamecsnik szerint az sem igaz, hogy az a személy, aki feldobta Kiss Lászlót, önszántából ment be a rendőrségre. A férfi már ekkor letartóztatásban volt, és egyezséget akart kötni az ügyészséggel, emiatt mondott a polgármesterre is terhelő információkat, mondta. Az RTL úgy tudja, a férfi rég barátja és egyetemi évfolyamtársa volt Kiss Lászlónak. A Budapest és Környéke hírportál legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 252 ezernél is többen követnek minket.

Kiemelt kép: Kiss László – Forrás: Facebook