Újraindítási akciótervet készített a Fürdőszövetség, amelyben azt kérik a kormánytól, hogy az újraindítási gyorskölcsönt terjesszék ki a fürdőkre. A szövetség szerint azért van szükség a 14 pontos akciótervre, mert a vállalkozások az utolsó tartalékaikat is felélték.
Elfogyott a pénz
A szövetség közleménye szerint 14 pontos Fürdő Újraindítási Akciótervet juttattak el az illetékes szaktárcákhoz annak érdekében, hogy megóvják munkahelyeiket. A globális koronavírus-járvány és a válság őket is súlyosan érintette, emiatt kérték az újraindítási gyorskölcsön kiterjesztését, mert ez jelenleg nem elérhető a fürdők többsége számára – írja az MTI. A BudaPestkörnyeke.hu legfrissebb híreit ide kattintva tudod elérni.
Védenék a gazdaságot
A közleményükben azt írták, hogy a 18 ezer munkavállalót foglalkoztató, évi mintegy 95-100 milliárd forint közötti forgalmat generáló ágazat képviseletében a szövetség a magyar gazdaság újraindításához járulna hozzá. Szerintük a biztonságos újraindításhoz két hét felkészülési időre lenne szükségük.
Hirdetés
Kiterjesztenék a gyorskölcsönt
A Fürdőszövetség azt írta, a napokban elinduló újraindítási gyorskölcsönt kiterjeszthetnék az önkormányzati/állami tulajdonú fürdőkre is, mert jelenleg ez nem elérhető a fürdők többségének, mivel azok nem kis- és középvállalkozások. Ezenfelül el szeretnék érni, hogy a fürdőszolgáltatások áfáját csökkentsék 5 százalékra.
A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Nyomtatott változatban először 1907-ben jelent meg a Budapest és Környéke újság. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Pótlást is szeretnének
A szövetség célul tűzte ki a kiesett bevételek részleges visszapótlását is, ami a 2019-es bevételek 50 százalékát jelentené 2020-21-ben a fürdőüzemeltetők részére. A visszapótlás kapcsán nyugat-európai mintákra hivatkoztak.
Így nyitnának
Javaslatuk szerint a kültéri és beltéri medencék egy lépcsőben nyithatnának, és a fürdők ismét berendezkedhetnének a tavaly november 11-i zárás előtti szabályok szerint. Szerintük a november 11-i zárás előtti Covid-protokoll megfelelt és megállta a helyét a gyakorlatban. Jelenleg a gőzfürdők és szaunák levegőminőségének és felülethigiéniájának ellenőrzésére a szövetség külön szakmai protokollon dolgozik.
Elfogytak a lehetőségeik
Kiemelik, hogy a kormányzati bértámogatással az ágazat munkahelyeinek 77 százalékát sikerült megmenteniük, azonban a november óta bevétel nélküli munkáltatóknak elfogytak a lehetőségeik a bérek másik felének finanszírozásához. Ezért javasolják a bértámogatás mértékének megemelését 75 százalékra 2021. augusztus 31-ig. Hozzáteszik, szerintük ez érdemi segítséget nyújthat a fürdőüzemeltetőknek.
Rehabilitációs program
A Fürdőszövetség további tervei közt szerepel az is, hogy az egészségbiztosítási alapból post-Covid rehabilitációs programot indítanának, mert a fürdőgyógyászatok bevonásával jelentősen tehermentesíthetnék az állami egészségügyi ellátórendszert.
Ez is érdekelhet
Fürdőjegyekkel is előálltak
A korábbi Erzsébet fürdőjegy program mintájára a magyar családok, kiemelten a nagycsaládosok részére minimális önerővel pályázható, 3 alkalmas fürdőjegy program indítását javasolják 5 milliárd forint keretösszeggel. Emellett kérték a SZÉP-kártyát érintő kedvezményes adózású, 2021. június 30-ig tartó időszak meghosszabbítását december 31-ig. A BudaPestkörnyeke.hu legfrissebb híreit ide kattintva tudod elérni.
Kiemelt kép: Széchenyi Gyógyfürdő – Forrás: MTI/ Mohai Balázs