Számtalan olyan mérőeszköz van, amely nélkülözhetetlennek bizonyul egyes feladatok elvégzésében. A sokféle típus ellenére is akad azonban közös tulajdonság bennük, méghozzá az, hogy a precizitás a védjegyük.

Az elektronika mérőeszköze a multiméter

Az Etalon Webshop multiméterei elengedhetetlen eszközöknek számítanak az elektronikában, hiszen nélkülük bajos lenne megvalósítani a feszültségmérés feladatát. Azonban – ahogy azt a neve is mutatja – más mérések során is hasznos segítőtársnak bizonyul. Tartson velünk, és tudjon meg többet erről a nagyszerű műszerről!

Hogyan válasszuk ki az ideális változatot?

Egy multiméter fontos eszköznek bizonyulhat számos feladat során. Az elektronika területén dolgozó szakemberek számára nélkülözhetetlen, de akkor is fontosnak bizonyul, ha csak hobbiszerűen foglalkozunk ilyen jellegű projektekkel.

Alapvető feladata ennek a műszernek, hogy boldoguljon különféle elektromos értékek precíz meghatározásával. Ilyen a feszültség, az áramerősség és az ellenállás meghatározása, azaz volt, amper és ohm mértékegységben fogjuk megkapni az eredményeket, attól függően, hogy mi a mérésünk tárgya. Minden egyszerűbb multiméter képes arra, hogy pontos méréseket végezzünk velük ezen a területen.

Az, hogy hogyan választunk közülük, elsősorban azon fog múlni, hogy milyen funkciókat várunk el a szerkezettől, ez pedig az elvégezni kívánt feladat jellegétől fog függni. Ilyen lehet például az, amikor szeretnénk megvizsgálni az elektromos áramköröket, fel szeretnénk fedezni a hibákat, illetve amikor különböző elektromos rendszereket, akkumulátorokat vagy éppen tápegységeket kívánunk megvizsgálni.

Hogyan használjuk?

Először is, mindig, amikor elektromossággal dolgozunk, járjunk el nagyon körültekintően. Annak ellenére, hogy a készülék alkalmazása nem igényel különösebb képzettséget, ne hagyjuk ki a használati útmutató alapos tanulmányozását. Gondoljunk mindig a biztonságra is, ami a munkavédelmi felszerelésre is vonatkozik.

Ahhoz, hogy mérni tudjunk vele, először be kell üzemelnünk a multimétert, majd kiválasztanunk a feladatnak megfelelő mérési funkciót, valamint a mérés tartományát is határozzuk meg. Amennyiben nem vagyunk biztosak abban, hogy mekkora feszültséggel állunk szemben, akkor a legmagasabb értékről induljunk, és szükség esetén állítsuk alacsonyabbra.

Amint ezekkel megvagyunk, jöhet a mérőzsinórok csatlakoztatása: a feketét helyezzük a COM, a pirosat a V csatlakozóba. Ezt követően a mérni kívánt áramkörhöz kell illesztenünk a zsinórok másik végét, a piros kerül a pozitív pontra, a fekete a negatívra. Máris indulhat a mérés, aminek az értéke egyszerűen megtekinthető a készülék kijelzőjén.

Habár hitelesítésre ennél az eszköznél nincsen szükség, érdemes valóban pontos, megbízható multimétert választani, hiszen ez fog hiteles adatokkal ellátni bennünket.

Ez a cikk szponzorált tartalom, megrendelő az etalonwebshop.hu oldalt működtető cég.