Bár az ingatlannal kapcsolatos teendők közül sokat házilag is meg lehet oldani, vannak olyan feladatok, amelyekhez mindenképp célszerű szakembert hívni. A vízszerelési munkák szinte kivétel nélkül ilyenek.
A szerelés költségét viszont sokan szeretnék megúszni, így maguk látnak hozzá a bonyolultabb szerelési munkákhoz is. Ha azonban a csapbekötést a bojler-vízszerelő szakembereire bízzuk, akkor biztosak lehetünk abban, hogy a pénzünkért cserébe teljes körű szolgáltatást kapunk.
Hasznos tippek, ha valaki mégis maga látna neki a csapbekötésnek
Az intelmek ellenére vannak olyanok, akik mégis elszántak, és magukhoz ragadják a szerszámosládát. Bár kétségkívül számost témában, így a vízszerelés témakörében is akadnak remek tutorial videók az interneten, érdemes tisztában lenni azzal, hogy ezeket sokszor lelkes amatőrök készítik, akik nem feltétlenül a szakma mesterei.
Az első és legfontosabb teendő, hogy zárjuk el a vizet csapbekötés előtt. Az ingatlant ellátó főcsapot kell ehhez eltekerni. Ennek olyan rutinműveletnek kell lennie, mint az, hogy a villanyszerelőnek is nyugalmi állapotba kell helyeznie a rendszert, mielőtt hozzálát a feladata elvégzéséhez. A főcsap jellemzően a vízóra közelében található. Többnyire még az előtt beszerelik, mielőtt a vízórát.
Fontos még, hogy a rendszerben lévő nyomást is engedjük ki, magyarán szólva nyissuk meg a csapot. Amennyiben több van, akkor mindegyikkel ezt kell tenni, majd türelmesen várni kell, amíg kifolyik a víz a rendszerből. Amennyiben a csaphoz vezető részen több elzárási pontot is lehet találni, akkor előrelátó döntés valamennyit elzárni.
Így kell installálni a flexibilis bekötőcsövet
A csapot a hálózattal a flexibilis bekötőcső köti össze. Első lépésként a csaptelep alján lévő menetes lyukba tekerjük be. A csövet rendre a csapteleppel együtt árulják, ha netán mégsem, akkor külön kell beszerezni. Fontos, hogy passzolnia kell a meglévő sarokszeleppel a vége, továbbá a hosszúsága is kardinális kérdés.
Egy hegyoldalban lévő ingatlannál előfordulhat, hogy a víznyomás az átlagosnál jóval magasabb. Ha ez a helyzet az adott épület esetén is, akkor erősen javasolt ilyen körülmények között helytálló flexibilis csövet venni.
Mindenképp ügyeljünk arra, hogy a szigetelő gumigyűrűket valóban a helyükre tegyük, amikor szerelünk. Ne feszítsük túl a menetet, mivel ez repedést idézhet elő, aminek következtében vagy szivárgást vagy erős vízfolyást fogunk tapasztalni.
Tudnivalók a helyes csapbekötéshez
A csaptelepeket általában a mosdón vagy a mosogatón lévő lyukra kell tenni, de adott esetben azonban kerülhet akár a falra is. Amikor ennek nekilátunk, már legyen a helyére tekerve a hollander és a flexibilis cső is. Ezt követően rögzíthetjük a hollanderhez tartozó anyacsavarokkal. Ezt csőkulccsal célszerű elvégezni, méghozzá óvatosan, hogy ne keletkezzen kár a mosdóban vagy a mosogatókagylóban.
Végül a flexicsöveket a sarokszelepbe kell tekerni. Fontos, hogy a hideg és a meleg vizes csövek a nekik megfelelő kiállásba legyenek illesztve.
Ez a cikk szponzorált tartalom, megrendelő a bojler-vizszerelo.hu oldalt működtető cég.