Inkább olvasgattam, mint meccset néztem – így kritizálta Havas Henrik az N1TV adásában a női és férfi vízilabda-válogatott olimpiai szereplését.
Mi nem ehhez vagyunk szokva
A médiaszemélyiség arról beszélt, hogy „csomó ország boldog lenne, hogyha negyedik helyezett lenne a vízilabdában, első nyolc között lenne a kézilabdában, de mi nem ehhez vagyunk hozzászokva”.
Silány játék
„Szóval néztem a lányokat is meg a fiúkat is, hát valami egészen elképesztő silány volt ez a játék” – fogalmazott pólósainkról Havas. Felsorolta az általa zseninek tartott korábbi játékosokat: Benedek Tibort, Kásás Tamást és Horkai Györgyöt.
Hirdetés
Miért voltak jobbak a görögök?
Úgy látta a videóban, hogy a magyarokból hiányzott az a tűz, ami a minket kétszer is legyőző görögökben megvolt.
A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Nyomtatott változatban először 1907-ben jelent meg a Budapest és Környéke újság. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Korábbi felvétel
Meg kell jegyezni, hogy a videó még a harmadik helyért lejátszott mérkőzések előtt került fel az internetre, ezt azonban a videót észre vevő Mandiner nem közölte.
A végén azért sikerült
Végül mind a két magyar együttes győzött a bronzmeccsen. A lányok Oroszországot, míg a fiúk Spanyolországot verték meg.
Finnek és stadionok
Havas Henrik szóba hozta azt, hogy ezen az olimpián Magyarország népességarányosan a világ legsikeresebb sportnemzete leheett, megelőzve a finneket. Erről annyit mondott: inkább számítástechnikában kellene megelőzni Finnországot.
Oktatás kontra létesítmények
„Ezek nem építenek kurva nagy stadionokat, ezek a finnek. Ezek óriási pénzeket öltek bele az oktatásba” – fogalmazott.
Megelőztük a finneket
Kétségkívül Finnország nem szerzett olimpiai aranyérmet a tokiói olimpián míg a magyar sportolók hatot. A BudaPestkörnyeke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.
Ami a kormánysajtóban kiváló, az a valóságban a 2. leggyengébb
A hivatalos éremtáblázaton egyébként a 15. helyen végzett Magyarország, amely a második leggyengébb szereplés az olimpiákon, ezt csak a 2008-as pekingi 3 arany, 10 érem múlta alul. A Gyurcsány éra alatt mindössze a 21. helyen végzett Magyarország.
Amikor igazán jó volt a magyar sport
Ha az éremtáblázatot nézzük, akkor hazánk 1952-ben volt a legsikeresebb, akkor 16 aranyérmet gyűjtöttek be a magyar sportolók és ezzel a 3. helyen végeztek. Hasonló helyen végeztek a magyar sportolók 1936-ban, Berlinben is, akkor 10 aranyérmet gyűjtöttek.