Amikor tartós fogpótlásra van szükség, a műfogsor több típusa is számításba jöhet, ugyanis lehet teljes vagy részleges, kivehető, illetve implantátumra rögzített-kivehető változat is. Hogy milyen esetekben melyik a legideálisabb, azt laikusként nem a mi dolgunk eldönteni, ellenben a szakemberek egy személyes konzultáció keretén belül segítenek meghatározni a legoptimálisabbat, amelynek része az állapotfelmérés is.
A jó hírünk, hogy az Andersen Fogászaton fogpótlás is készíttethető, ráadásul magas színvonalú szolgáltatásban lehet részünk, emberközpontú szakemberek gondozásában.
Mi a különbség az egyes típusok között?
A teljes kivehető műfogsor akkor javasolt, ha teljesen fogatlan alsó vagy felső állcsont helyreállítását kell elvégezni, ennek a változatnak a jellegzetessége, hogy nem csupán a fogak pótlása oldható meg a segítségével, hanem az íny is. Ezek a protézisek megfelelően képesek illeszkedni, és a rágási funkció mellett az artikulált, normál beszéd sem jelent többé problémát.
A részleges kivehető abban különbözik ettől a típustól, hogy részleges fogsor kapoccsal vagy teleszkóppal rögzíthető a saját fogakhoz. Ez a változat ajánlott, ha nem oldható meg az implantátum beültetése, illetve a híd sem jöhet számításba. Ez akkor történhet meg, ha nincs elegendő fog, vagy nem optimális azok elhelyezkedése, esetleg az állapotuk miatt nem lehetséges más megoldás.
Mit kell tudni a lokátoros fogsorról?
Ez a típus részben rögzített pótlásnak felel meg, remek módja az alsó vagy felső állcsont foghiányának orvoslására. Ez a kivehető műfogsor 2-4 implantátumra helyezhető, melynek rögzítése lokátorral vagy gömbretenciós elemekkel oldható meg. Ez tekinthető a legbiztosabb megoldásnak mind közül.
Hogyan dönthető el, hogy melyik a megfelelő?
Ez szerencsére nem a páciensek feladata, persze ettől még fontos az alapos tájékozódás és a lényeges információk begyűjtése. Az első lépés, hogy bejelentkezzünk egy állapotfelmérésre, amely során a szakember felméri a szájüreg állapotát, meghatározza, hogy melyik a legideálisabb mód a hiányzó fogak pótlására. Természetesen minden esetben figyelembe veszik a páciensek kéréseit, igényeit, de a legoptimálisabb kezelési terv kerül meghatározásra.
Mire kell figyelni a műfogsorok esetében?
A tisztításukra kiemelt figyelmet kell fordítani, épp mint a saját fogainknál, hiszen ugyanúgy számolhatunk az ételmaradékok lerakódására, plakkok képződésére, ha elhanyagoljuk a mosásukat. Mivel kivehető típusokról van szó, a tisztításhoz nyugodtan el lehet távolítani, majd fogkefével és meleg vízzel alaposan átmosni. Mielőtt visszahelyeznénk, a saját fogainkat és az ínyünket fogkrémmel tisztítsuk meg.
Éjszakára szintén célszerű kivenni, hideg vízben áztatni, így elkerülhető a kiszáradása, és hosszabb élettartammal is számolhatunk.
Ez a cikk szponzorált tartalom, megrendelő az andersenfogaszat.hu oldalt működtető cég.