Némi körültekintéssel hamar rá lehet jönni a csalók trükkjeire, mutatjuk, hogy mikre kel odafigyelni.
Figyelmeztetést adtak ki a rendőrök
Szerdán egy közlemény jelent meg a rendőrség honlapján. Ebben arra figyelmeztetik a lakosságot, hogy csalók próbálnak elektronikus levelekkel megtéveszteni magánszemélyeket. A BudaPestkörnyéke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.
Erre kell odafigyelni
A csalók által küldött e-mailek esetében Országos Rendőrségre hivatkoznak, holott ilyen szervezet nem létezik. A helyes megnevezés Országos Rendőr-főkapitányság, derül ki a közleményből. Vannak más gyanús jelek is a szélhámosok levelei kapcsán.
Ezek is érdekelhetnek!
- A közösségi oldalon kér segítséget Nagykáta polgármestere: újjépítik a leégett iskolát, de anyagi támogatásra van szükségük – Mutatjuk, így lehet nekik segíteni!
- Elképesztő dobással készül a Lidl, ezt imádni fogod
- Napi 90 percet ingyen parkolhatnak a helyiek Zuglóban
A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Könnyen ki lehet szúrni a csalók e-mailjeit
A rendőrség soha nem a gmail levelezőrendszeren keresztül kommunikál. Ugyancsak gyanút lehet fogni a helytelen nyelvtani megfogalmazás alapján. A rendőrség honlapján felhívják a figyelmet arra is, hogy az ORFK nem kommunikál sem az Interpol, sem az Országos Bírósági Hivatal nevében.
Óvatosan az adatokkal
A rendőrök figyelmeztetnek, hogy ha valakitől adatokat kérnek, legyen körültekintő. Gyanús e-mailekre nem szabad válaszüzenetben érzékeny adatokat elküldeni. Ezeket az üzeneteket a legjobb figyelmen kívül hagyni.
Így néz ki egy valótlan tartalmú levél
A csalók mindenféle trükkel próbálkoznak
Ősszel már beszámoltunk róla, hogy a csalók milyen kifinomult módszerekkel próbálják megtéveszteni az embereket. Az egyik legújabb trükkjük az, hogy vevőként jelentkeznek apróhirdetésre, majd egy csomagküldő szolgáltatással akarják átvenni a terméket. Üzenetben azonban hamis linket küldenek az eladónak a csomagfeladás kapcsán.
Így tévesztik meg a gyanútlan embereket
A hamis oldal a megtévesztésig hasonlít egy ismerős internetbanki bejelentkező oldalra. Így próbálják meg a csalók begyűjteni az áldozataik felhasználónevét, jelszavát. Ezek ismeretében a rossz szándékú személyek olyan tranzakciókat indíthatnak, amelyekre nem jogosultak.
Telefonon is próbálkoznak
Vannak, akik bank nevében telefonálnak. A beszélgetés során azt mondják a kiszemeltnek, hogy gyanús tranzakciót kíséreltek meg végrehajtani a bankkártyájukkal. Az áldozat biztonságára hivatkozva megkérik, hogy utalja át több részletben a pénzét egy megadott bankszámlára.
Ekkor érdemes gyanakodni
A rendőrök kérik, hogy ha valaki egy bank nevében telefonál, akkor semmit sem szabad feltétel nélkül elfogadni. A pénzintézetek nem kérnek hasonló tranzakciókat az ügyfeleiktől ilyen módon. A BudaPestkörnyéke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.
Kiemelt kép: illusztráció – Forrás: archív