Szerdai kezdettel tartósan vízhiányos időszakot állapított meg Pintér Sándor belügyminiszter – derült ki a Hivatalos Értesítő keddi számából, közben kiszáradt Szentendrénél a Sztaravoda patak.
A közlemény szerint a belügyminiszter a vízgazdálkodásról szóló törvény alapján az ország egészére vonatkozó vízhiány megállapításánál a mezőgazdasági művelésre használt talaj vízháztartási adatait és a hidrometerológiai előrejelzéseket vette figyelembe.
A vízgazdálkodásról szóló 1995-ös törvény arról is rendelkezik, hogy a vízhasználónak nem kell vízkészletjárulékot fizetnie tartósan vízhiányos időszakban az öntözési, halgazdálkodási és rizstermelési vízhasználat vízmennyisége után.
A tartósan vízhiányos időszak várható kezdetét és végét a hidrometeorológiai előrejelzések figyelembevételével a vízgazdálkodásért felelős miniszter a Hivatalos Értesítőben teszi közzé.
A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Kiemelt képünket Major Frigyes töltötte fel a Facebookra azzal, hogy ez a Sztaravoda patak kiszáradt torkolata. Ezen a linken azt lehet megnézni, milyen amikor elemében van a patak és rombol.
A Sztaravoda patak egyébként a Visegrádi-hegységben, a Pilisszentlászlótól északra elhelyezkedő Pap-rét közelében ered. A Skanzen közelében található ismert forrása, a Sztaravoda (Ókúti)-forrás. Eredeti szerb elnevezése „Sztaroga” vagy „Sztara Voda” lehetett, amely valószínűleg Csernojevics Arzén pátriárkájuk agg korára utal. A pátriárka állítólag gyakran járt a hideg vizű forráshoz. A magyarok ennek megfelelően Öregvízként, Öreg-patakként, ill. Ókútként emlegették.
Kiemelt kép: Facebook/Major Frigyes – köszönjük neki, hogy segítette a pontos és hiteles tájékoztatást!