Szomorú hírt osztott meg a közösségi oldalán szombat délután Szabó Győző. A színész a Facebookon tudatta, hogy elhunyt az édesapja. A színész 2 éve vesztette el édesanyját.
A közösségi médiában is elbúcsúzott
„Nyugodj békében Apukám!” – írta a posztban Szabó Győző. A színész édesanyja 2020-ban halt meg. Akkor azt nyilatkozta a Blikknek, hogy amikor már néhány napja nem érték el, rossz érzés fogta el. „Kiderült, nem volt jól, kórházba került. Odautaztunk, de sajnos akkor már nagyon rossz volt az állapota. Végül a szíve nem bírta és feladta a küzdelmet”. A BudaPestkörnyeke.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.
Sokan kondoleáltak
A szomorú hírt szombat délben jelentette be, és fél nap alatt 1200 ember biztosította együttérzéséről a színészt a Facebookon.
Hirdetés
Csodálatosan felújított lakás Újbudán, az Etele Plaza és az MOL Campus közelében, nem messze a Duna-parttól. Alkalmi ár: 68,5 MFt. Készpénzes vásárló esetén alkuképes az ár! A részletekért kattints az alábbi képre!
A poszt
A Budapest és Környéke hírportált az erősebb napokon már százezrek olvassák. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Origo, Index, Blikk, az RTL és a TV2 weboldalai. Nyomtatott változatban először 1907-ben jelent meg a Budapest és Környéke újság. Köszönjük, hogy most te is minket olvasol! A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Drogellenes kampányban
Szabó Győzőről a BudaPestkörnyéke.hu akkor írt utoljára amikor tavaly ősszel részt vett egy drogellenes kampányban. A BRFK munkatársai a Cinemax mozitermében beszélgettek fiatalokkal a droghasználat veszélyeiről, miután megnézték Szabó Győző filmművész életrajzi filmjét, a Toxikomát.
A film előzménye
Szabó Győző 1970-ben született, képzettségét tekintve grafikus. Az első komolyabb színházi szerepét a Bárkában kapta, 1995 óta a Katona József Színház tagja. A 90-es években évekig drogfüggő volt, amelyről könyvet írt. Ebből a könyvből készült el Herendi Gábor filmje, a Toxikoma.
Ez is érdekelhet
Gyászfeldolgozás
A gyász nem közösségi kérdés immár: az ismerősök a “fogadd őszinte részvétemet” jellegű kényszeredett mondatok után igyekeznek elkerülni a halálesettel kapcsolatos beszélgetéseket. Hallgat a közösség – s hallgatnak a gyászolók is. Egy haláleset után a legtöbb ember ma már mihamarabb visszatér a munkájához, nem visel gyászruhát – igyekszik úgy élni tovább, mintha semmi sem történt volna – olvasható a Budai Pszichológus Központ oldalán.
Amikor már együtt tudunk élni a fájdalommal
A szakemberek szerint a gyász feldolgozása az élet újraszervezését jelenti. A gyász valójában akkor tekinthető “feldolgozottnak”, ha a gyászoló képessé válik arra, hogy életét folytatni tudja – immár együtt élve azzal a tudattal, hogy ezt szerettének hiányában kell megtennie.
Címlapkép: Szabó Győző a Mi kis falunk forgatásán.